Tonik do twarzy "Clinique"


Marka
: Clinique
Pełna nazwa: Claryfying Lotion 1.0
Pojemność: 200ml
Konsystencja: płynna
Opakowanie: plastikowa butelka



Skład


Water\Aqua\Eau, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Dipropylene Glycol, Biosaccharide Gum - 1, Butylene Glycol, Acetyl Glucosamine, Glycerin, Sucrose, Salicylic Acid, Caffeine, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Trehalose, Capryloyl Glycine, Disodium Phosphate, Trisodium Edta, Benzoic Acid, Phenoxyethanol


Moje wnioski

Toniku Claryfying 1.0 marki "Clinique" używam już od kilku lat i ogólnie moje wrażenia na jego temat są dobre. Dobrze spełnia swoje zadanie. Jest delikatny, fajnie oczyszcza "nie ściągając" za bardzo skóry. Nie jest na bazie alkoholu, jest raczej bezzapachowy (a jeśli już coś czuć, to jest to bardzo minimalne wrażenie). Jeszcze nigdy nie podrażnił mojej wrażliwej skóry mimo kilku kontrowersyjnych składników. Ma działanie złuszczające, a więc dobre nawilżenie to podstawa przy używaniu tego toniku. Dobrym rozwiązaniem jest łączenie go z silnie nawilżającym serum tej samej marki i kremem nawilżającym Moisture Surge.


Oceny (1-5)


Zapach: bezwonny
Skład: ✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶


Omówienie składników

A

Acetyl GlucosamineAcetyloglukozoamina. Substancja odżywiająca skórę. Pochodna glukozaminy. Jest podstawowym elementem glikozoaminoglikanów oraz proteoglikanów. Występuje w tkance łącznej. Ma korzystny wpływ na jej regenerację.

B

Benzoic Acid - Kwas benzoesowy. Konserwant działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas jego wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu stosowania.

Biosaccharide Gum – 1 - substancja, która działa na skórę odżywiająco. Składnik nawilżający i kojący skórę. Działa poprzez wiązanie wody w naskórku i tworzenie na skórze filmu wiążącego wilgoć, który nadaje skórze miękkość i gładkość. Oprócz długotrwałego nawilżenia działa również łagodząco. Stosowany w kremach z filtrem, kremach pod oczy, kremach nawilżających.

Butylene Glycol - Glikol butylenowy. Substancja odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniej wilgoci produktu. Jako konserwant ogranicza rozwój i przetrwanie drobnoustrojów oraz wydłuża czas trwałości produktu. Wpływa też na jego lepkość i jest nośnikiem substancji aktywnej. Jest także rozpuszczalnikiem.

C

Caffeine Kofeina. Substancja odżywiająca skórę i pobudzająca mikrokrążenie. Pełni funkcję zapachową w produkcie. Wygładza, napina skór - korzystnie wpływa na zwiotczałą skórę, przywraca jej jędrność. Składnik aktywny w produktach antycellulitowych, ponieważ stymuluje degradację tłuszczów podczas lipolizy. Poprawia wygląd suchej, przesuszonej skóry – zmniejsza łuszczenie się naskórka. Ułatwia redukcję obrzęków i cieni pod oczami poprzez obkurczanie naczyń krwionośnych. Jest przeciwutleniaczem – spowalnia procesy starzenia się skóry, wywołane np. promieniowaniem UV. Według badań kofeina zastosowana w kosmetykach do pielęgnacji włosów zmniejsza i spowalnia łysienie androgenowe. Kofeina nie jest wskazana w dużych stężeniach w kosmetykach do ciała dla kobiet w ciąży.

Capryloyl GlycineLipoglicyna. Składnik wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, przeciwtrądzikowe oraz przeciwłupieżowe. Ma właściwości złuszczające i regulujące pracę gruczołów łojowych. Działa bakteriobójczo, grzybobójczo i łagodzi świąd skóry. Stymuluje syntezę kolagenu w skórze, poprawia napięcie i nawilżenie. Ma zastosowanie także w preparatach myjących, jako czynnik emulgujący i poprawiający właściwości aplikacyjne. Jest również lekkim emolientem, zapobiega odparowywaniu wody z naskórka oraz włosów, tym samym zapobiega przesuszeniom. Stosowany w kosmetykach Anty-Age, przeciwtrądzikowych i do cery tłustej, a także z łojotokowym zapaleniem skóry oraz w szamponach przeciwłupieżowych i preparatach na łuszczycę. Substancja jest komedogenna.

D

Dipropylene Glycol - Glikol propylenowy. Humektant zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Rozpuszczalnik. Modyfikator reologii. Hydrofilowa substancja nawilżająca skórę. Ma zdolność przenikania przez warstwę rogową naskórka, dzięki czemu pełni rolę promotora przenikania, ułatwia w ten sposób transport składników aktywnych kosmetyku w głąb naskórka. Tworzy na powierzchni skóry hydrofilowy film. Może wywoływać podrażnienia i alergie kontaktowe. Nie poleca się stosowania kremów zawierających w swym składzie glikol propylenowy osobom ze skórą wrażliwą, skłonną do alergii.

Disodium Phosphate - Wodorofosforan sodu. Składnik maskujący niepożądany zapach w produkcie. Substancja buforująca – utrzymuje stabilny odczyn pH preparatu. Chroni opakowanie produktu przed procesem korozji. Stosowany do produktów kosmetycznych i preparatów higieny osobistej.

G

Glycerin Gliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

H

Hamamelis Virginiana Water - Hydrolat z liści oczaru wirginijskiego. Substancja pochodzenia naturalnego, Substancja roślinna. Zapach hydrolatu z liści oczaru jest bardziej ziołowy, w porównaniu z hydrolatem otrzymywanym z kwiatów oczaru, natomiast działanie bardziej intensywne ze względu na wyższe stężenie hamamelitaniny obecnej w liściach. Hydrolat oczarowy, stosowany na skórę działa ściągająco, antybakteryjnie, łagodząco, promuje gojenie i regenerację podrażnionej skóry, odświeża, zmniejsza zaczerwienienie i drobne wybroczyny, wzmacnia i zwęża naczynka, reguluje pracę gruczołów łojowych, zmniejszając produkcję sebum, wspomaga walkę z wolnymi rodnikami i przedwczesnymi oznakami starzenia. Hydrolat oczarowy jest polecany dla cery naczynkowej, zaczerwienionej, podrażnionej, tłustej, trądzikowej, dojrzałej i zniszczonej.

P

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

Polysorbate 20 - Polioksyetylenowane 20 molami tlenku etylenu estry tłuszczowe sorbitanu. substancja emulgująca. Jest dobrze tolerowany przez skórę. W kosmetykach z anionowymi SPC poprawia jakość i stabilność piany. Nie powoduje podrażnień. Biodegradowalny. Ma także właściwości oczyszczające, utrwalające. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci.

S

Salicylic AcidKwas salicylowy. Konserwant fazy wodnej. Działanie keratolityczne (złuszcza zrogowaciały naskórek). Zmniejsza liczbę przebarwień trądzikowych. Składnik jest rozpuszczalny w tłuszczach, dzięki czemu oprócz właściwości złuszczających, ma także zdolność przenikania przez warstwę łojową i wnikania w głąb skóry. Dociera w głąb mieszków włosowych, co ma duże znaczenie w leczeniu trądziku. Przyczynia się do odblokowania porów, zapobiega tworzeniu się wyprysków oraz pomaga oczyścić skórę z zaskórników. Im tłustsza jest skóra, tym działanie skuteczniejsze. Składnik działa także przeciwzapalnie i gojąco, pomaga na problem tzw. wrastających włosków. Osoby uczulone na salicylany, np Aspirynę, nie powinny stosować produktów zawierających kwas salicylowy. Składnik nie jest również wskazany do stosowania na skórę z problemem rozszerzonych naczyń krwionośnych. Dzieci do lat 12 i kobiety w ciąży oraz karmiące piersią nie powinny stosować kwasu salicylowego ze względu na ryzyko wywołania astmy wieku dziecięcego, niebezpiecznych ciążowych krwawień oraz przedostania się substancji do mleka matki. Stosując produkty z tym składnikiem w wysokich stężeniach należy zapoznać się z instrukcją producenta, omijać okolice oczu oraz bezwzględnie zabezpieczać skórę przed słońcem.

Sodium Hyaluronate - Sól sodowa kwasu hialuronowego. Humektant. Substancja, która intensywnie nawilża skórę. Postać soli kwasu hialuronowego uważany jest za bardziej biodostępny dla skóry niż czysty kwas hialuronowy. Dodatkowo zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z butelki.

SucroseSacharoza. Pełni funkcję humektantu – zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby. Nadaje słodki posmak kosmetykom do pielęgnacji ust. Substancja nawilżająca, zapobiega utracie wody z naskórka i poprawia elastyczność warstwy rogowej. Działa kojąco na skórę, odżywia. Zastosowana w peelingach jako środek ścierający wpływa na wygładzenie skóry, ułatwia usunięcie martwego naskórka. Zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów. Nie wywołuje podrażnień ani uczuleń.

T

TrehaloseTrehaloza, disacharyd. Jest cukrem. Humektant, zapobiega krystalizacji j (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Hydrofilowa substancja nawilżająca, wiąże wodę w naskórku, przez co nawilża skórę. Jest substancją bezpieczną i powszechnie stosowaną, nadaje się do każdego rodzaju skóry, szczególnie suchej, odwodnionej i wrażliwej. Działa jako środek nawilżający, chroniący skórę i przeciwutleniacz. Oprócz nawilżania skóry trehaloza może również chronić ważne składniki komórkowe. Może tworzyć specjalne struktury chroniące struktury molekularne przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Naturalne funkcje ochronne trehalozy pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry i włosów spowodowanym narażeniem na działanie trudnych czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, dym, czynniki drażniące itp. Ponadto wykazano, że trehaloza chroni fibroblasty (komórki w tkance łącznej wytwarzające kolagen) przed odwodnieniem.

Trisodium EDTA - Wersenian trójsodowy. Substancja chelatująca, wiążąca jony metali, konserwująca. Wzmacnia działanie innych konserwantów, ma właściwości bakteriostatyczne. Zmiękcza wodę. Stosowana w różnego rodzaju produktach, wszelkich myjących kosmetykach, mydłach, ale również pielęgnacyjnych. Nie należy stosować go na uszkodzoną skórę i nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci. Nie należy stosować kosmetyków zawierających tę substancję podczas stosowania leków z cynkiem, żelazem, miedzią, glinem, ołowiem i bizmutem, ponieważ składnik wiąże metale ciężkie, odradza się również podczas przyjmowania antybiotyków. Niezalecany w kosmetykach nanoszonych za pomocą rozpylaczy ze względu na możliwość drażnienia błon śluzowych i układu oddechowego. EDTA w połączeniu ze związkami azotowymi, tworzy nitrozaminy, które mają działanie rakotwórcze.

Komentarze

  1. Me encanta esta marca aunque solo he probado de sus tónicos el tónico para pieles grasas hace varios años y no me gustó, demasiado alcohol en la formulación.

    OdpowiedzUsuń
  2. miałam gagatka kompletnie mi się nie sprawdził.... Tyle kasy nań poszło w błoto lol

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. To mnie z kolei średnio przypadł do gustu testowany ostatnio Hydrolat z Soraya Plante; nieprzyjemnie ściąga skórę :/

      Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty