Złoty eyeliner "Rimmel"



Marka
: Rimmel
Pełna nazwa: Eyeliner i cień do powiek 2 w 1 "Rimmel" Wonder'Swipe Instafamous 002
Pojemność: 1,7ml
Konsystencja: płynna
Opakowanie: sztyft z aplikatorem


Skład

Aqua/Water/Eau, Silica, Glycerin, Calcium Sodium Borosilicate, Methylpropanediol, C12-15 Alkyl Benzoate, Trimethylsiloxyphenyl Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Polyurethane-35, Synthetic Fluorphlogopite, Disodium Coco-Glucoside Citrate, Xanthan Gum, Tin Oxide, [May Contain/Peut Contenir/+/-:Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499), Mica, Carmine (CI 75470), Ferric Ammonium Ferrocyanide (CI 77510), FD&C Yellow No. 5 (CI 19140)]


Moje wnioski

Eyeliner "Rimmel" Wonder'Swipe posiadam w odcieniu 002, który jest pięknym złotym kolorkiem z jeszcze piękniejszym efektem mieniących się drobinek. I na tym kończą się plusy. Po nałożeniu na powiekę wygląda super... przez piętnaście minut. I tutaj niestety, ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, nie mogę zgodzić się z obietnicą producenta co do trwałości tego eyelinera, jakoby efekt utrzymywał się przez dziesięć godzin (!) Serio, dziesięć godzin?!😦 Może chodziło o dziesięć ale minut?
Aplikator jest w pisaku, nie w pędzelku. Ja osobiście takich pisaków nie lubię, ale akurat w przypadku tego eyelinera nie przeszkadza mi to. Wręcz przeciwnie: aplikacja jest nawet w miarę wygodna.
Kiedy parę miesięcy temu użyłam tego produktu po raz pierwszy, nie spodziewałam się, że tak bardzo się zawiodę. Efekt tuż po nałożeniu całkiem w porządku: ładna mieniąca się kreska. Jakież było moje zdziwienie, kiedy po jakimś czasie zauważyłam, że kreska jest bledsza, a w zewnętrznym kąciku oka pozostało po niej tylko wspomnienie w postaci rozproszonych drobin! Od tamtego czasu zarzuciłam ten eyeliner i nie wracałam do niego. Dziś, przy okazji tego posta dałam mu drugą szansę. W nadziei, że mogę się jednak mylić. Przed użyciem porządnie odtłuściłam powiekę do sucha. Obchodziłam się z tymi kreskami niemal jak z jajkiem: "a niechże się przekonam czy faktycznie jest taki beznadziejny"😏 Przez chwilę nie mrugałam za bardzo oczami, żeby się nie odbił i uważałam, żeby też od razu za szeroko ich nie otwierać. Efekty moich starań są widoczne na poniższych zdjęciach...


Jak widać, tuż po nałożeniu kreska prezentowała się ładnie. Po piętnastu minutach nie dość, że zaczęła lekko się ścierać, to jeszcze odbiła się na górnej powiece... Dwie godziny później kreska przy zewnętrznym kąciku zaczęła być coraz to mniej widoczna. Dodatkowe półtorej godziny i po kresce zaczyna być wspomnienie. Ogólnie pozostał ślad po kresce i rozproszony na powiece brokat. Więcej już mi się odechciało testowania. Dlatego też zabrałam się do zmywania. A wiedząc, że wcześniejszy swatch z dłoni zszedł po delikatnym umyciu ręki pod bieżącą wodą, tak potraktowałam rozproszone na powiece brokatowe cudeńko płynem micelarnym, który bardzo dobrze rozpuszcza nawet najbardziej toporne i wodoodporne tusze, eyelinery i tym podobne... Pewna byłam, że to będzie tylko moment. Nic bardziej mylnego. Brokatowe rozproszone cudo z powieki rozmazało się po twarzy, a brokat nie chciał z niej zejść. Udało się zdjąć tego brokatu ciut więcej płatkiem zwilżonym wodą (niech żyją testy ze zmywaniem swatchy!) Jednak wciąż gdzieniegdzie się mienię złotym brokatem.
Zastanawiałam się, do czego  będę używała tego cuda z "Rimmela". I chyba już wiem: to mógłby być świetny glitter do ciała na imprezę...😜
 
Swoje brokatowe cudo nabyłam za okazyjne 10zł i cieszę się, że tylko tyle kosztował, bo jego cena regularna [na przykład] w Drogerii Hebe, to... 49,99zł! Bywa czasem na promocjach za 29zł, aczkolwiek według mnie jest wart tą dychę.
 

Oceny (1-5)


Zapach: bezwonny
Skład: ✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶


Omówienie składników

C

C12-15 Alkyl Benzoate - Ester kwasu benzoesowego i alkoholi tłuszczowych C12-15, Alkil benzoesanu C12-15. Emolient, substancja zmiękczająca, stosowana w pro­duktach do pielęgnacji skóry, aby uczynić ją miękką i jedwabistą. Działa wtórnie natłuszczająco, hamując nadmierne odtłuszczanie powierzchni naskórka. Dodatkowo substancja o właściwościach konserwujących. Składnik skuteczny, zwłaszcza w zastosowaniu w kosmetykach z filtrami UV. Stosowany także jako emulgator, zmniejsza lepkość i tłustość kosmetyków, poprawia właściwości aplikacyjne, zwilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach, także do makijażu.

Calcium Sodium Borosilicate - Borokrzemian sodowo-wapniowy. Otrzymywany z jedwabiu, nadaje efekt nabłyszczający. Dodawany do kosmetyków kolorowych jako proszek, którego drobinki dają efekt rozświetlający na skórze, optycznie ją wygładzają. Dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych pomaga uzyskać pożądaną konsystencję. Jest również wypełniaczem.

CI 19140 (Yellow 5) – barwnik kosmetyczny. Nadaje żółty kolor.

CI 75470Karmina, kwas karminowy, koszenila. Barwnik kosmetyczny, nadaje czerwony kolor kosmetykom. Jest wykorzystywane w przemyśle kosmetycznym w farbach do włosów, pomadkach, pudrach, różach i fluidach. Jest jednym z bardzo nielicznych barwników, które uznaje się dostatecznie bezpieczne do użycia w kosmetykach do oczu.

CI 77491Tlenek żelaza (III). Barwnik kosmetyczny, nadaje czerwony kolor kosmetykom kolorowym i innym.

CI 77492Wodorotlenek żelaza, żółcień żelazowa. Barwnik kosmetyczny, nadaje żółty kolor, stosowany w różnego rodzaju kosmetykach.

CI 77499Tlenek żelaza (II), magnetyt. Barwnik kosmetyczny, nadaje czarny kolor kosmetykom. Tlenek żelaza stosowany jest w kosmetykach mineralnych. Posiada właściwości regenerujące i nawilżające.

CI 77510żelazocyjanek amonu (II), błękit pruski. Pigment występujący w przyrodzie, jednakże na potrzeby przemysłu najczęściej otrzymywany syntetycznie. Matowy żelazocyjanek potasu i żelaza o intensywnym, niebieskim kolorze. Nadaje niebieskie zabarwienie kosmetykom, stosowany głównie w kosmetykach do makijażu oczu lub w lakierach do paznokci. Składnik nie jest wskazany w produkcji kosmetyków do makijażu ust i do higieny jamy ustnej, szkodliwy po połknięciu. Ponadto nie może zawierać jonów cyjankowych.

CI 77891 (Titanium Dioxide)Dwutlenek tytanu. Składnik stosowany w kosmetykach kolorowych i wszelkich, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Stosowany do wyrobu kremów, mleczek, past szminek i pudrów. Razem z miką wykorzystywany jest do produkcji cieni perłowych. Stosowany jako filtr słoneczny, absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło oraz chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety może podrażniać skórę. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Nie powinna być wdychana, gdy jest w formie sypkiego pudru lub aerozolu. Pomimo dopuszczenia jej w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny.

D

Disodium Coco-Glucoside Citrate - Cytrynian kokosowo-kokosodowy. Pochodzi z kwasu cytrynowego (wytwarzanego z fermentującego cukru) i kokosowo-glukozydowego (wytwarzanego z kwasów tłuszczowych występujących w orzechach kokosowych). To bardzo łagodny, anionowy środek powierzchniowo czynny (który jest związkiem pomagającym w czyszczeniu poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody, wiążąc się z brudem. Jest także emulgatorem, który pomaga utrzymać spójne wymieszanie wszystkich składników w formule. Łatwo ulega biodegradacji, jest bardzo łagodny i nie podrażnia skóry. Jest substancją dobrze tolerowaną przez osoby mające skórę suchą.

G

GlycerinGliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

M

Methylpropanediol - rozpuszczalnik wielu substancji dodawanych do kosmetyku.

MicaMika. Minerał nadający perłowy wygląd kosmetykom. Daje również efekt rozświetlonej skóry. Substancja wypełniająca, zwiększająca objętość produktu kosmetycznego. Działa przeciwzbrylająco.

P

PEG-60 Hydrogenated Castor Oil - Uwodorniony olej rycynowy oksyetylenowany 60 molami tlenku etylenu. Niejonowy środek powierzchniowo czynny (SPC) zwany emulgatorem. Poprawia jakość piany oraz zagęszcza. Substancja oczyszczająca, odtłuszczająca, usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów. Pomaga wprowadzić do roztworu wodnego składniki trudno rozpuszczalne. Jako emulgator wspomaga powstanie emulsji. Poprawia właściwości aplikacyjne, zwilża.

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

Polyurethane-35Poliuretan-35, kopolimer kwasu adypinowego, diizocyjanianu dicykloheksylometanu, etylenodiaminy, heksandiolu, glikolu neopentylowego i monomerów N-(2-aminoetylo)-3-aminoetanosulfonianu sodu. Mikroplastik. Jest niczym innym, jak drobno zmielonym plastikiem. Cząsteczki mikroplastiku mają mniej niż 5 milimetrów średnicy. W kosmetykach używany jest jako substancja złuszczająca (peelingi). Może też być substancją zagęszczającą i filmotwórczą. Można go wtedy spotkać w pastach do zębów, szamponach i mydłach. Mikroplastik z tych kosmetyków dostaje się w dużych ilościach do ścieków, gdyż są zmywalne. Poliureatan stosowany jest między innymi do produkcji tonizujących środków orzeźwiających, środków ujędrniających i w kosmetykach do układania włosów, jako substancja utrwalająca fryzurę poprzez tworzenie na powierzchni włosów hydrofobowego filmu. Jeśli weźmie się pod uwagę tylko względy zdrowotne, to stosowanie tej substancji w odpowiednich stężeniach jest dozwolone, jednak dla środowiska naturalnego jest to składnik szkodliwy.

S

SilicaKrzemionka. Popularny wypełniacz. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyków pudrowych, zwiększa ich przyczepność oraz ułatwia rozprowadzenie. Wpływa na konsystencję kosmetyku, zwiększając lepkość. Substancja czyszcząca i polerująca w pastach do zębów. W kosmetykach przeznaczonych do cer przetłuszczających się i mieszanych wykorzystywana jako substancja matująca. Zastosowanie znajduje w kosmetykach i preparatach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach, ma zdolność rozpraszania światła, przez co optycznie wygładza skórę. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, nadaje kosmetykom jedwabistej konsystencji, poprawia właściwości aplikacyjne i przyczepność. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej.

Synthetic FluorphlogopiteMika syntetyczna. Składnik wypełniający. Kosmetyk zyskuje lekkość i bardzo dobrze się rozprowadza. Zwiększa lepkość produktu. Daje efekt rozświetlonej skóry, dlatego jest szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże). Odbija światło, przez co optycznie likwiduje widoczność zmarszczek i nierówności skóry.

T

Tin OxideTlenek cyny (II). Środek zmętniający, dodawany do produktów kosmetycznych aby uczynić je bardziej nieprzepuszczalnymi dla światła. Środek regulujący lepkość. Ułatwia złuszczanie naskórka, co wpływa na wygładzenie skóry. Jest perłowym pigmentem mineralnym. Działa przeciwzapalnie, chroni przed promieniami UV.

Trimethylsiloxyphenyl DimethiconeSiloksan, Trimetylosilioksyfenyl Dimetyl. Silikon. Używany między innymi w produkcji odżywek do włosów, produktów z funkcją ochrony przeciwsłonecznej i w produkcji kosmetyków do makijażu.

X

Xanthan Gum - Guma ksantanowa. Substancja wpływająca na konsystencję kosmetyku - stabilizująca emulsję i zwiększająca lepkość. Dodatkowo substancja żelująca.

Komentarze

  1. El color dorado que tiene es muy bonito!! Un beso

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale bubel... Mógłby chociaż do godziny ładnie trzymać się na powiece :/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. No nie? I ja się już nie dziwię, że kiedyś w pracy pod koniec dnia zauważyłam, że go praktycznie nie ma. Jak efekt potrafi psuć się w 15 minut a całość spłynąć do 2godzin [facepalm]

      Usuń
  3. Witam serdecznie ♡
    Mam taki eyeliner, ale w wersji chińskiej :D Zakupiony kiedyś ze strony ala shein. Rzadko go używam, ale wydaje mi się, że jest trwały. Chętnie podzieliłabym się marką, ale nie potrafię przepisać chińskiego alfabetu.
    Świetna recenzja, lubię poznawać nowe bubelki, zawsze wiem czego unikać w sklepie ^^
    Pozdrawiam cieplutko ♡

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty