Mango mus do ciała "Nacomi"




Marka: Nacomi
Pełna nazwa: Body mousse mango macarons
Pojemność: 180ml
Konsystencja: musowo-oleista
Opakowanie: plastikowy pojemnik z nakrętką


Skład

Butyrospermum Parkii Butter, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cera Alba, Helianthus Annuus Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Parfum, Mangifera Indica Extract, CI 73015, CI 42090, CI 47005


Moje wnioski

Jak przystało na fankę musów "Nacomi" postanowiłam zapoznać się z ostatnim z czterech dostępnych na rynku musów tej marki. Tak jak poprzednie, tak i ten ma swoje przeznaczenie, przy czym nie jest on ani odżywczy, ani wygładzający, a... wyszczuplający 😆 Tak, tak, choć jakoś nie wierzę w jego cudowne wyszczuplające możliwości...
Jeśli chodzi o konsystencję jest taka jak w przypadku malinowego i borówkowego musu - strzępiata masa (tym razem o fajnym miętowym kolorze), która po rozprowadzeniu zamienia się niemalże w olejek do ciała. Tutaj również mus nie jest toporny w użyciu.
A co z zapachem? Przyznam, że miałam duże obawy przed kupnem akurat musu mango, wszak kosmetyki o tym zapachu są dość specyficzne. I tak też było tutaj. Sprawdziłam zapach przed zakupem i nie podobał mi się, ale dałam mu szansę - trochę w nadziei, że może sam produkt okazę się świetny pod kątem zapachu. Jednakże tak się nie stało. Owszem nawilżenie i zapach utrzymuje się długo - tak, jak w przypadku wszystkich tych musów, ale zapach sam, w sonie nie ejst zbyt ładny. Pod tym kątem "przebija" nawet mus borówkowy, o którym pisałam wcześniej. Niestety w przypadku tego mango chyba się nie przyzwyczaję. Po użyciu długo jeszcze czułam ten zapach cały czas zastanawiając się co tak dziwnie pachnie... 😕 Szkoda.

Mus kosztuje około 30zł i jest dość wydajny. Nie odradzam go, gdyż gusta są różne i może akurat komuś by się spodobał akurat ten o zapachu mango, aczkolwiek ja pozostanę jednak w miłości do malinowego i bananowo-kokosowego musu.

Oceny (1-5)

Zapach: ✶✶
Skład: ✶✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶
 

Omówienie składników

B

Butyrospermum Parkii Butter - Masło shea (masło karite, masło z masłosza, masłosz parka, Vittelaria paradoxa). Substancja otrzymywana z orzechów drzewa masłowego rosnącego w Afryce. nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie alergizuje, może być stosowane na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Substancje zawarte w maśle shea przyspieszają gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych.
 
C
 
Caprylic/ Capric-Triglyceride - Trójgliceryd kaprylowo – kaprynowy. Emolient tłusty, czyli substancja nawilżająca, zmiękczająca. pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody, działa wtórnie natłuszczająco.

Cera Alba/Beeswax - Wosk pszczeli. Jest składnikiem sztyftów, gdyż jest substancją konsystencjotwórczą i pełni funkcję emulgatora. Jako lepiszcze zapewnia spójność produktu kosmetycznego. Będąc emolientem odpowiada za natłuszczenie, wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry. Przedłuża trwałość kosmetyków. Wykazuje także działanie kondycjonujące, chroni, odżywia, koi, łagodzi cerę oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza sztyftach do ust, kredkach do makijażu, mascarach, kremach i emulsjach do suchej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać trądzik, zatykać pory, powodować wypryski. Osoby uczulone na produkty pszczele i pyłki roślin powinny wykonywać próby uczuleniowe każdorazowo przed zastosowaniem nowego kosmetyku zawierającego wosk pszczeli.

Cetyl AlcoholAlkohol cetylowy. Składnik umożliwiający powstanie emulsji. Zwiększa lepkość kosmetyków. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Stosowany jest w większości kosmetyków ze względu na powyższe właściwości, a także ze względu na odczucie na skórze – kremy bez niego są bardziej tępe – zbyt szybko się wchłaniają, pozostawiając warstewkę fazy wodnej. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.

CI 42090 - barwnik kosmetyczny. Substancja barwiąca w nieutleniających produktach do farbowania włosów. Nadaje niebieski kolor.

CI 47005 - barwnik kosmetyczny. Nadaje żółty kolor kosmetykom.

CI 73015 - syntetyczny barwnik kosmetyczny oraz barwnik spożywczy. Nadaje niebieski kolor. Sporadycznie mogą wystąpić reakcje alergiczne.

G

Glycerin Gliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

H

Helianthus Annuus Sunflower Seed Oil - Olej z nasion słonecznika. Działa nawilżająco, ochronnie. Jest emolientem. Chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.
 
M

Macadamia Ternifolia Seed Oil - Olej makadamia. Emolient. Tworzy na skórze film ochronny.  Jest lekkim i nietłustym olejem który szybko się wchłania. Dzięki dobrym właściwościom penetrującym posiada zdolność do wnikania w głębsze warstwy skóry. Może być stosowany przez osoby z wrażliwą, skłonną do alergii skórą. Posiada właściwości odżywcze i regenerujące. Olej zapobiega przesuszeniu oraz nadmiernemu łuszczeniu się skóry. Zmiękcza skórę twardą i szorstką. Wpływa na prawidłowy proces keratynizacji naskórka. Wspomaga walkę z bliznami oraz rozstępami. Jest naturalnym filtrem promieniowaniu. Jego SPF wynosi 3-4. skóry. Działa przeciwstarzeniowo. Olej poprawia stan włosów, działa odbudowująco, rewitalizująco i nawilżająco. Może być stosowany przez dzieci oraz przez kobiety w okresie okołoporodowym. Nie jest zalecany do skóry twarzy tłustej i trądzikowej w dużych stężeniach ze względu na ryzyko nasilania problemów trądzikowych. W małych, do 5% wykazuje jednakże korzystny wpływ, pomaga goić wypryski, odżywia skórę i reguluje wydzielanie sebum.

Mangifera Indica Seed Butter - Masło mango. Ma duże powinowactwo do lipidów naskórka, wzmacnia cement międzykomórkowy, dzięki czemu nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Przyspiesza gojenie drobnych ran. Działa także ochronnie - jest naturalnym filtrem przeciwsłonecznym. Posiada właściwości nawilżające i regenerujące. Emolient, zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, zmiękcza i wygładza. Wykazuje działanie natłuszczające. Polecane przede wszystkim do skóry suchej i bardzo suchej łagodzi zmiany łuszczycowe, egzemy itp. Może być potencjalnym alergenem.

P

Parfum - składnik kompozycji zapachowej, który jest mieszaniną naturalnych lub syntetycznych substancji zapachowych nadających zapach kosmetykowi.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil - Olej ze słodkich migdałów. Tworzy na powierzchni film, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ze skóry. Surowiec dodawany do kosmetyków przeznaczonych do skóry z egzemą, czy łuszczycą. Jest lekki i łatwo się wchłania. 

S

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - Olej jojoba. Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących. W dużych stężeniach i często stosowany może blokować pory, nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

T

Tocopheryl Acetate - Octan tokoferolu. Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Ma działanie odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru – octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. Wykorzystywany do produkcji serum, kredek do oczu, cieni do powiek, kremów, balsamów i żeli pod prysznic. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen.

Komentarze

  1. Lubię musy do ciała, ale na okres zimowy wybieram coś bardziej odżywczego i regeneracyjnego

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty