Borówkowy mus do ciała "Nacomi"




Marka
: Nacomi
Pełna nazwa: Body mousse blueberry cheesecake
Pojemność: 180ml
Konsystencja: musowo-oleista
Opakowanie: plastikowy pojemnik z nakrętką


Skład

Butyrospermum Parkii Butter, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Caprylic Capric Triglyceride, Cera Alba, Helianthus Annuus Sunflower Seed Oil, Glycerin, Rosa Moschata (Rose hip) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Vaccinum Myrtillus Leaf Extract, Tocopheryl Acetate, Parfum, CI14720, CI42090


Moje wnioski

Pamiętacie malinowy mus do ciała z "Nacomi", którym wciąż się zachwycam? Tym razem na tapetę biorę borówkę!
Również mamy mus, przy czym masa jest bardziej zbita niż to było w przypadku pamiętnej malinki. Nawet według producenta różnią się one przeznaczeniem, gdyż jak się okazuje malinowy mus ma mieć charakter odżywczy, a borówka jest... wygładzająca (sama się o tym dowiedziałam teraz, bo jakoś nigdy wcześniej nie zwracałam na to akurat uwagi 😂).
Konsystencja jest wyraźnie inna nie tylko w odróżnieniu do malinowego musu, ale także w przypadku tego bananowo-kokosowego (o którym napiszę innym razem). Jednak jeśli chodzi o zachowanie się tej masy na ciele podczas rozcierania - tutaj nie ma różnic. Po nabraniu produktu mamy zbitą masę (delikatnie pierzastą), która podczas rozsmarowania na skórze daje efekt oleistej substancji, mocno nawilżającej. Tak samo jak w przypadku malinowego musu, tutaj także konsystencja ta wbrew pozorom nie jest toporna w użyciu. Efekt nawilżenia utrzymuje się długo.
Co do zapachu - tu już jestem bardziej sceptyczna. O ile malinowy mus jest pod względem zapachu cudny, o tyle tu już sprawa jest dyskusyjna. Zapach bowiem jest ładny, kiedy powąchać mus w pudełku, aczkolwiek w trakcie i po użyciu... Cóż... Można się do niego przyzwyczaić. Ja już zużyłam kilka opakowań ale pamiętam pierwsze zetknięcie się z borówką. Po pierwszym użyciu obiecałam sobie, że już nigdy więcej go nie kupię; że już tylko malinowy i bananowo- kokosowy będą u mnie w użyciu. A potem... przez pomyłkę kupiłam borówkę zamiast malinowego 😅 (ach te zbliżone do siebie opakowania). Także mus musem - musiałam się przyzwyczaić. Można powiedzieć, że od tego drugiego - mylnie kupionego - opakowania, borówka pod względem zapachu już mnie nie drażni tak bardzo.
Cena, jak w przypadku malinowego musu - około 30zł. Warto wypróbować, choćby po to, żeby przekonać się co do zapachu i wyrobić własne zdanie. Mnie się może średnio podobać ale - jak wiadomo - gusta są różne 😉

Oceny (1-5)

Zapach: ✶✶✶
Skład: ✶✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶
 
 
Omówienie składników

B

Butyrospermum Parkii Butter - Masło shea (masło karite, masło z masłosza, masłosz parka, Vittelaria paradoxa). Substancja otrzymywana z orzechów drzewa masłowego rosnącego w Afryce. nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie alergizuje, może być stosowane na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Substancje zawarte w maśle shea przyspieszają gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych.

C

Caprylic/ Capric-Triglyceride - Trójgliceryd kaprylowo – kaprynowy. Emolient tłusty, czyli substancja nawilżająca, zmiękczająca. pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody, działa wtórnie natłuszczająco.


CI 14720 Karmoizyna, kwas rubinowy, Acid Red 14, Azorubin, Carmoisin, Mordant Blue 79. Syntetyczny barwnik kosmetyczny. Czerwony proszek nierozpuszczalny w wodzie. Organiczny związek chemiczny z grupy barwników azowych. Nadaje produktom czerwony kolor. Środek mogący wywołać alergie lub astmę.

CI 42090 - barwnik kosmetyczny. Substancja barwiąca w nieutleniających produktach do farbowania włosów. Nadaje niebieski kolor.
 

Cera Alba/Beeswax - Wosk pszczeli. Jest składnikiem sztyftów, gdyż jest substancją konsystencjotwórczą i pełni funkcję emulgatora. Jako lepiszcze zapewnia spójność produktu kosmetycznego. Będąc emolientem odpowiada za natłuszczenie, wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry. Przedłuża trwałość kosmetyków. Wykazuje także działanie kondycjonujące, chroni, odżywia, koi, łagodzi cerę oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza sztyftach do ust, kredkach do makijażu, mascarach, kremach i emulsjach do suchej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać trądzik, zatykać pory, powodować wypryski. Osoby uczulone na produkty pszczele i pyłki roślin powinny wykonywać próby uczuleniowe każdorazowo przed zastosowaniem nowego kosmetyku zawierającego wosk pszczeli.


Cetyl AlcoholAlkohol cetylowy. Składnik umożliwiający powstanie emulsji. Zwiększa lepkość kosmetyków. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Stosowany jest w większości kosmetyków ze względu na powyższe właściwości, a także ze względu na odczucie na skórze – kremy bez niego są bardziej tępe – zbyt szybko się wchłaniają, pozostawiając warstewkę fazy wodnej. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.

G

Glycerin Gliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

H

Helianthus Annuus Sunflower Seed Oil - Olej z nasion słonecznika. Działa nawilżająco, ochronnie. Jest emolientem. Chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

P

Parfum - składnik kompozycji zapachowej, który jest mieszaniną naturalnych lub syntetycznych substancji zapachowych nadających zapach kosmetykowi.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil - Olej ze słodkich migdałów. Tworzy na powierzchni film, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody ze skóry. Surowiec dodawany do kosmetyków przeznaczonych do skóry z egzemą, czy łuszczycą. Jest lekki i łatwo się wchłania.

R

Rosa Moschata (Rose hip) Seed Oil - Olej wyciskany z nasion róży piżmowej. Bogaty w przeciwutleniacze Witaminę A i E, chroni przed działaniem wolnych rodników. Olej z nasion róży zawiera duże ilości kwasu linolowego i linolenowego, dzięki czemu wzmacnia struktury cementu międzykomórkowego, co zwiększa nawilżenie skóry. Ma przyjemny zapach róż i jest lekko gęsty. Składnik najczęściej spotykany w produktach przeciwzmarszczkowych do skóry dojrzałej, ujędrniających, Anti-Age, poprawiających elastyczność skóry, pomagających w likwidacji rozstępów i blizn. Nadaje się także do pielęgnacji włosów. Dobrze się wchłania, pozostawia jedwabistą i wygładzająca, ochronną warstwę na skórze i włosach i ma zapach płatków róż.

T

Tocopheryl Acetate - Octan tokoferolu. Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Ma działanie odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru – octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. Wykorzystywany do produkcji serum, kredek do oczu, cieni do powiek, kremów, balsamów i żeli pod prysznic. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen.

V

Vaccinum Myrtillus Leaf Extract - Ekstrakt z czarnej jagody. Owoce czarnej jagody bogate są w garbniki, witaminy c i B1, antocyjany, pektyny oraz sole mineralne. Ekstrakt wykazuje działanie nawilżające, ściągające oraz eksfoliacyjne (złuszczające) i rozjaśniające. Jest antyoksydantem. Chroni skórę przed wolnymi rodnikami, spowalnia proces starzenia się skóry. Działa rozjaśniająco, ujędrniająco, odżywczo i wygładzająco. Jest pomocnym składnikiem w leczeniu trądziku, ze względu na działanie bakteriobójcze, antyseptyczne i odtruwające. Tonizuje skórę.

Komentarze

  1. miałam mus do ciała z tej marki chyba malinowy. Tak pachniał ze chciałam go zjeść xd

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Potwierdzam, te malinowe aż chciałoby się zjeść 😁

      Usuń
  2. Od jakiegoś czasu kusi mnie ten mus i chciałabym go w końcu wypróbować, jestem ciekawa, czy mi przypadłby do gustu ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty