Tusz do rzęs "Sugarpowder Volume & More Klaudia Cukier Puder"



Marka:
Cukier Puder & Claresa
Pełna nazwa: CLARESA Maskara SUGARPOWDER VOLUME&MORE by Klaudia Cukier Puder
Pojemność: 10g
Konsystencja: tuszowa
Opakowanie: sztyft z aplikatorem

Skład

Aqua, PVP, Polyurethane-35, Stearic Acid, Pentaerythrityl Distearate, Copernicia Cerifera Cera, Palmitic Acid, Cellulose, Glycerin, Butylene Glycol, Cera Alba, Ricinus Communis Seed Oil, VP/Eicosene Copolymer, Hydroxyethylcellulose, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Chlorphenesin, Caprylyl Glycol, Methylpropanediol, DMDM Hydantoin, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Caramel, Maltodextrin, Caprylyl Glycol, Phenylpropanol, [+/-]: CI 77499, CI 19140, CI 42090, CI 16035
 

Moje wnioski


Na ogół nie przepadam za tuszami z silikonową szczoteczką. Do tej pory jedynym tuszem, jaki uznawałam za świetny, był tusz marki L'Oreal "Volume Milion Lashes". Długo królował on u mnie pod względem maskar z takimi właśnie silikonowymi szczoteczkami. Kiedy jednak Klaudia Cukier Puder wypuściła swoją własną linię kosmetyków (we współpracy z marką Claresa), jasnym było, że muszę mieć je wszystkie!
Tak oto w moje ręce trafił box z kosmetykami Klaudii - między innymi także z tym tuszem. Jaki on jest? Silikonowa szczoteczka sprawdza się tu świetnie. Nie mam jej nic do zarzucenia. Tusz sprawdza się cudownie. Wydłuża rzęsy maksymalnie, pięknie je rozdziela. Nic się nie skleja. Tusz nie odbija się na górnej powiece, jest trwały, nie kruszy się i daje mega efekt sztucznych rzęs. Opakowanie maskary jest eleganckie, utrzymane w ulubionej kolorystyce Klaudii, a zakrętka sztyftu prezentuje się przesłodko z złoconymi flamingami (znak rozpoznawczy Autorki tych kosmetyków).
Jedyne, do czego mogłabym się doczepić to kilka składników wątpliwych pod kątem zdrowotnym (zwłaszcza jeśli chodzi o konserwant DMDM Hydantoin).
I z tego co mi wiadomo może nie sprawdzać się na ultrakrótkich rzęsach 😞 - niestety!

Jestem bardzo zadowolona z efektów, jakie daje tusz "Sugarpowder Volume & More Klaudia Cukier Puder".
To totalny sztos, który sprawił, że mój dotychczas używany Giorgio Armani "Eyes To Kill" właśnie poszedł w odstawkę! Do tego  jego cena jest bardzo atrakcyjna: kosztuje jedynie 19,99zł. Dostępny w sklepie Klaudii Sugarpowder.pl.


Oceny (1-5)


Zapach: ✶✶
Skład: ✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶


Omówienie składników

A
 
Argania Spinosa Kernel OilOlej arganowy. Emolient tłusty. Tworzy na skórze film, który ogranicza nadmierne odparowywanie wody z naskórka (działa pośrednio nawilżająco). Chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wpływa na odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, dzięki czemu działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. Sprawia, że skóra staje się grubsza, zwarta, elastyczna i sprężysta, zmniejsza blizny i rozstępy. Wygładza zmarszczki, odżywia skórę i poprawia jej koloryt, przyspiesza gojenie nawet trudno gojących się ran, np opryszczki i ospy. Likwiduje łupież i zapobiega łamliwości włosów i paznokci. Stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów ma działanie natłuszczające, wygładzające, zmiękczające i nadające połysk. Powszechnie stosowany we wszystkich rodzajach kosmetyków, głównie do skóry suchej i dojrzałej: w kremach, eliksirach i maseczkach, a także w kremach pod oczy i do rąk, balsamach i mieszankach olejowych do twarzy, dekoltu i biustu, całego ciała i włosów, szamponach i odżywkach. Nadaje się do skóry alergicznej, a także do pielęgnacji dziecięcej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

B

Butylene Glycol - Glikol butylenowy. Substancja odpowiedzialna za utrzymanie odpowiedniej wilgoci produktu. Jako konserwant ogranicza rozwój i przetrwanie drobnoustrojów oraz wydłuża czas trwałości produktu. Wpływa też na jego lepkość i jest nośnikiem substancji aktywnej. Jest także rozpuszczalnikiem.

C

Caprylyl Glycol - Glikol kaprylowy. Nośnik substancji aktywnej. Jako humektant odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci produktu. Wykazuje działanie natłuszczające, zmiękczające, nawilżające i wygładzające. Tworzy warstwę okluzyjną na skórze. Jest komedogenna i może wywoływać reakcje alergiczne.

Caramel Karmel. Substancja będąca barwinkiem kosmetycznym. Nadaje brązowy kolor kosmetykom. Składnik maskujący niepożądany zapach w produkcie. Substancja zapachowa. Jest głównym składnikiem wosków cukrowych do depilacji i wykazuje delikatne działanie odżywcze.

Cellulose Celuloza. Naturalny polimer wykorzystywany w wielu branżach, także w przemyśle kosmetycznym, w produkcji m.in. gąbek kosmetycznych i kapsułek. W formie mikrokrystalicznej jest także substancją wypełniającą, spulchniającą i pochłaniaczem wilgoci stosowanym np w kremach i maseczkach, reguluje lepkość formuł kosmetycznych, stabilizuje zawiesiny, zmętnia zbyt klarowne i przejrzyste konsystencje, minimalizuje przepuszczalność światła. Wpływa na poprawę rozprowadzania produktu na skórze.

Chlorphenesin - Konserwant działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku. Dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

Cera Alba - Wosk pszczeli. Jest składnikiem sztyftów, gdyż jest substancją konsystencjotwórczą i pełni funkcję emulgatora. Jako lepiszcze zapewnia spójność produktu kosmetycznego. Będąc emolientem odpowiada za natłuszczenie, wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry. Przedłuża trwałość kosmetyków. Wykazuje także działanie kondycjonujące, chroni, odżywia, koi, łagodzi cerę oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza sztyftach do ust, kredkach do makijażu, mascarach, kremach i emulsjach do suchej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać trądzik, zatykać pory, powodować wypryski. Osoby uczulone na produkty pszczele i pyłki roślin powinny wykonywać próby uczuleniowe każdorazowo przed zastosowaniem nowego kosmetyku zawierającego wosk pszczeli.

CI 16035 - barwnik kosmetyczny, azowy, pomarańczowy. Nadaje czerwony kolor kosmetykom. Dopuszczony do stosowania w kosmetyce. Ze względu na udowodnioną, nadmierną toksyczność wycofywany z żywności.

CI 19140 (Yellow 5) – barwnik kosmetyczny. Nadaje żółty kolor.

CI 42090 - barwnik kosmetyczny. Substancja barwiąca w nieutleniających produktach do farbowania włosów. Nadaje niebieski kolor.

CI 77499Tlenek żelaza (II), magnetyt. Barwnik kosmetyczny, nadaje czarny kolor kosmetykom. Tlenek żelaza stosowany jest w kosmetykach mineralnych. Posiada właściwości regenerujące i nawilżające.

Copernicia Cerifera Cera - Wosk karnauba. Emolient, stosowany na czystą skórę, może powodować powstawanie zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, dzięki czemu zmiękcza oraz wygładza skórę i włosy. Wosk karnauba działa konsystencjotwórczo, często można go znaleźć w sztyftach i pomadkach. Lepiszcze, wiąże składniki w kosmetykach kolorowych tj. pudrach, cieniach, różach.

D

DMDM Hydantoin - donor formaldehydu, 1,3-bis(hydroksymetylo)-5,5-dimetyloimidazolidyno-2,4-dion, 1,3-dihydroksymetylo-5,5-dimetylohydantoina. Konserwant fazy wodnej. Biała, krystaliczna substancja stała. Pochodna formaldehydu - w produkcie lub na skórze może uwolnić formaldehyd. Substancja konserwująca, która uniemożliwia rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w czasie przechowywania produktu. Chroni również kosmetyk przed nadkażeniem bakteryjnym, które możemy wprowadzić przy codziennym użytkowaniu produktu (np.nabierając krem palcem). Składnik dozwolony do stosowania w kosmetykach w ograniczonym stężeniu. Znajduje się na liście substancji konserwujących dozwolonych do stosowania z ograniczeniami w produktach kosmetycznych. Jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,6%. Jako składnik, który może uwalniać formaldehyd, wymaga stosowania na etykiecie ostrzeżenia "zawiera formaldehyd" (jeżeli stężenie formaldehydu w gotowym produkcie przekracza 0,05%. Może powodować podrażnienia na skórze i uczulać. Z racji, że istnieje ryzyko wydzielania formaldehydu przez DMDM Hydantoin, nie zaleca się stosowania produktu przez kobiety w ciąży.

G

GlycerinGliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

H

HydroxyethylcelluloseHydroksyetyloceluloza, Cetylohydroksyetyloceluloza. Jest to modyfikator reologii (zmienia konsystencję) - zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu, dzięki czemu wpływa także na stabilność piany. Przedłuża trwałość kosmetyków. Nie działa komedogennie (nie zapycha ujść mieszków włosowych - porów) z tego względu jest polecany jako składnik kremów do twarzy, żeli, serum. Polimer ten pochłania zapach potu, więc może być stosowany w antyperspirantach.

M

MaltodextrinMaltodekstryna. Działa w kosmetyku jako stabilizator emulsji. Chroni przed rozwarstwieniem się faz wchodzących w skład kosmetyku, zwiększając tym samym jego trwałość. Substancja wiążąca, zapewniająca spójność różnych składników produktu. Jako polisacharyd maltodekstryna pochłania cząsteczki wody działając w preparacie kosmetycznym jako absorbent (co jest korzystne w przypadku skóry tłustej (pomaga zmatowić skórę) i w kosmetykach przeciw poceniu). Substancja kondycjonująca dla włosów i skóry. Wygładza i uelastycznia. Tworzy na powierzchni skóry i włosa ochronny film, który zabezpiecza przed szkodliwym wpływem środowiska. Ponadto, pośrednio zwiększa nawilżenie skóry. Poprawia i utrzymuje konsystencję kosmetyków emulsyjnych, kremów, balsamów, mleczek oraz zawiesinowych, np. podkładów do makijażu, zapobiega wytrącaniu i osadzaniu pigmentów i innych substancji nierozpuszczalnych, perełek, mikroperełek.

Methylpropanediol - rozpuszczalnik wielu substancji dodawanych do kosmetyku.

R
 
Ricinus Communis Seed Oil - Olej rycynowy. Nadaje połysk, przez co jest stosowany w produkcji pomadek i błyszczyków. Zmniejsza lub eliminuje zapach podstawowej masy kosmetycznej. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.
 
S

Stearic Acid - Kwas stearynowy. Substancja emulgująca, stabilizująca emulsję, natłuszczająca i oczyszczająca.

P

Palmitic Acid - Kwas palmitynowy. Substancja nawilżająca, zmiękczająca, pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody. Działa wtórnie natłuszczająco, hamując nadmierne odtłuszczanie powierzchni naskórka.

PanthenolPantenol. Humektant, zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia. Nawilża, nadaje skórze uczucie gładkości, a włosom połysk. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka i skóry właściwej (fibroblastów). Stymuluje wzrost włosa oraz odnowy komórek.

Pentaerythrityl Distearate - Distearynian pentaerytritolu. Substancja emulgująca - wspomaga tworzenie jednorodnych mieszanin niemieszających się cieczy, zmieniając napięcie międzyfazowe. Emolient, tworzy ochronny, natłuszczający, wygładzający oraz zmiękczający film na skórze i włosach. Zapobiega odparowywaniu wilgoci i zmniejsza wpływ czynników zewnętrznych na skórę i włosy, np. wiatru, mrozu i klimatyzowanych pomieszczeń. Jest także emulgatorem fazy tłuszczowej w emulsjach, zwiększa lepkość, wiąże składniki tłuszczowe. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

PhenylpropanolFenylpropanol. Rozpuszczalnik, substancja zapachowa podobna do zapachu cynamonu, niweluje niepożądane zapachy w kosmetyku, a także konserwująca, zabezpiecza kosmetyki przed zepsuciem, wykazuje działanie bakteriobójcze i grzybobójcze, alternatywne dla parabenów.

Polyurethane-35Poliuretan-35, kopolimer kwasu adypinowego, diizocyjanianu dicykloheksylometanu, etylenodiaminy, heksandiolu, glikolu neopentylowego i monomerów N-(2-aminoetylo)-3-aminoetanosulfonianu sodu. Mikroplastik. Jest niczym innym, jak drobno zmielonym plastikiem. Cząsteczki mikroplastiku mają mniej niż 5 milimetrów średnicy. W kosmetykach używany jest jako substancja złuszczająca (peelingi). Może też być substancją zagęszczającą i filmotwórczą. Można go wtedy spotkać w pastach do zębów, szamponach i mydłach. Mikroplastik z tych kosmetyków dostaje się w dużych ilościach do ścieków, gdyż są zmywalne. Poliureatan stosowany jest między innymi do produkcji tonizujących środków orzeźwiających, środków ujędrniających i w kosmetykach do układania włosów, jako substancja utrwalająca fryzurę poprzez tworzenie na powierzchni włosów hydrofobowego filmu. Jeśli weźmie się pod uwagę tylko względy zdrowotne, to stosowanie tej substancji w odpowiednich stężeniach jest dozwolone, jednak dla środowiska naturalnego jest to składnik szkodliwy.

PVPPoliwinylopirolidon. Substancja filmotwórcza, antystatyczna, stabilizująca emulsje, błonotwórcza. Ma działanie zmiękczające, nawilżające i wygładzające skórę i włosy. Stosowany m.in. w preparatach do pielęgnacji włosów jako substancja kondycjonująca - wygładza i zmiękcza włosy. Także w preparatach do stylizacji - utrwala fryzurę i kondycjonuje włosy. Substancja filmotwórcza - tworzy na powierzchni włosów film, który ogranicza ucieczkę wody, dzięki czemu odpowiednio nawilża. Nadaje połysk włosom.

T

TriethanolamineTrietanoloamina. Regulator pH, pozwala na uzyskanie odpowiedniego pH kosmetyku. Stosowany do produktów kosmetycznych i preparatów higieny osobistej. TEA jest silnie zasadowa. Często używana jest też wraz z zagęstnikami, których właściwości zależą od wartości pH, np. z Carbomerem. Może być używany do stężenia maksymalnie 5%, wówczas jest bezpieczny dla skóry. W wysokich stężeniach uszkadzają włos i naskórek, dlatego dodawane są do farb, by rozchylić łuskę włosa i umożliwić barwnikowi lepsze związanie, dzięki czemu kolor nie będzie się wymywał. Niestety, wykazuje także działanie kancerogenne.

V

VP/Eicosene Copolymer - Kopolimer winylopirolidonu i octanu winylu. Jest to polimer, który wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego. Stosowany m.in. w preparatach do pielęgnacji włosów jako substancja kondycjonująca, wygładza i zmiękcza włosy. Także w preparatach do stylizacji, utrwala fryzurę i kondycjonuje włosy. Substancja filmotwórcza, tworzy na powierzchni włosów film, który ogranicza utratę wody, dzięki czemu działa nawilżająco. Nadaje połysk włosom.

Komentarze

  1. średnio mnie korci ów kosmetyk. Mam swój ulubiony tusz do rzęs czyli Loreal Telescopic;) i nie zamieniam go od wielu lat

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam nigdy nic z tej marki, jestem ciekawa jakby u mnie sprawdził się ten tusz 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Pierwszy raz słyszę o tej maskarze. Ja ostatnio mam fazę na wegańskie kosmetyki.Im więcej naturalnego składu, tym lepiej :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Dzięki za polecajkę, chętnie wypróbuję ten tusz :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty