Tusz do rzęs "Giorgio Armani Eyes To Kill"


Marka
: Giorgio Armani
Pełna nazwa: Giorgio Armani Eyes To Kill Classico
Pojemność: 10ml
Konsystencja: tuszowa
Opakowanie: sztyft z aplikatorem



Skład

Aqua/Water, Paraffin, Potassium Cetyl Phosphate, Acrylates Copolymer, Cera Alba/Beeswax, Copernicia Cerifera/Cera Carnuba Wax, Ethylene/Acrylic Acid Copolymer, Steareth-2, Cetyl Alcohol, Phenoxyethanol, Hydroxyethylcellulose, Acacia Senegal/Acacia Senegal Gum, Ethylenediamine/Stearyl Dimer Dilinoleate Copolymer, Sodium Dehydroacetate, Caprylyl Glycol, Hydrogenated Jojoba Oil, Hydrogenated Palm Oil, Propylene Glycol, Disodium EDTA, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Sodium Hyaluronate, 2-Oleamido-1,3-Octadecanediol, Panthenol, Soluble Collagen, Sodium Chondroityny Sulfate, Atelocollagen, [+/-: CI 77499/Iron Oxides]


Moje wnioski

Mam kilka ulubieńców wśród tuszy do rzęs. Jeśli chodzi o mascary, to mam z nimi tak, że jak już "uczepię się" jakiegoś jednego, to już tylko tego używam. I mogą w kolejce czekać inne, a i tak króluje ten jeden do ostatecznego zużycia (o ile oczywiście jest wart uwagi). Tak było w przypadku ulubieńca marki L'Oreal "Volume Milion Lashes", którego po skończeniu porzuciłam dla mascary "Twist Up Ultra Black" z Bourjois. I on w końcu również został zdetronizowny - właśnie przez ten "Eyes To Kill". Jak jest ten tusz? I czym różni się od swoich poprzedników, których właśnie wymieniłam? Poza ceną (około 180zł) to nie ma wiele różnic. Maluje wcale nie gorzej od tego z Bourjois i L'Oreal. Ten pierwszy ma taką samą klasyczną szczoteczkę, tyl że się ją skręca. Natomiast ten drugi  ma silikonową szczoteczkę. Skoro nie widać różnicy, to w sumie nie warto przepłacać. Na szczęście swój tusz miałam na promocji dodatkowo w zestawie z miniaturką płynu micelarnego, więc nie narzekam. Mascara "Eyes To Kill" ładnie podkreśla rzęsy, należycie je rozdziela i nie pozostawia grudek, ani nie skleja ich w te słynne "pajęcze odnóża" - nawet teraz, kiedy właściwie używam go już dłużej niż te podstawowe sześć miesięcy. Robi to, co ma robić i robi to dobrze, jednak, czy skusiłabym się na ponowne kupno tuszu Armaniego? Ze względu na cenę niekoniecznie, chyba, że znów na tak dobrej promocji jaką miałam teraz. Póki co, uważam, że lepiej sięgać po tusze, które są tańsze, i tak samo dobre (jeśli nie lepsze) od tych z "wyższej półki".


Oceny (1-5)


Zapach: ✶✶
Skład: ✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶



Omówienie składników

2-Oleamido-1,3-Octadecanediol - Substancja, która działa na skórę odżywiająco. tłuszcz pochodzenia naturalnego (roślinnego), właściwości emulgujące, kondycjonujące. Nadaje smarowność kosmetykowi, sprawia, że jego konsystencja jest stabilna. Redukuje czerwone pozapalne ślady i zapobiegający pozapalnej hiperpigmentacji.

A

Acacia Senegal Gum - Guma arabska. Jest mieszaniną soli kwasu arabowego i glukuronowego. Dobrze rozpuszcza się w wodzie. W kosmetykach pełni funkcję zagęstnika - zwiększa lepkość preparatu, jednocześnie wpływając na stabilność piany. Pełni także rolę składnika maskującego – zmniejsza zapach lub smak produktu . Środek kondycjonujący skórę, zmiękczający, filmotwórczy, tworzący okluzję na skórze i zapobiegający przeznaskórkowej utracie wody. Może być potencjalnym alergenem.

Acrylates Copolymer - Kopolimer akrylowy. Substancja antystatyczna, tworzy ciągłą warstwę na skórze lub włosach, polepszając właściwości sensoryczne. Wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego, zwiększa jego lepkość. Jest lepiszczem, czyli substancją wiążącą składniki kosmetyków. Przedłuża trwałość kosmetyku. Często stosowany także w lakierach do paznokci i produktach do przedłużania paznokci - pełni funkcję spoiwa i substancji utwardzającej lakier. Wykorzystywany jest w kosmetykach do włosów. Działa filmotwórczo, czyli pozostawia na włosach film, dzięki któremu kondycjonuje, zmiękcza i wygładza. Stosowany również jako substancja utrwalająca fryzurę w preparatach do stylizacji. Poprawia parametry sensoryczne na włosach, nadając połysk i uczucie miękkości włosom. Działa antystatycznie, czyli zapobiega elektryzowaniu się włosów.

AtelocollagenAtwlokolagen. Działa silnie stymulująco na procesy odnowy komórkowej skóry, głęboko nawilża, wiąże wilgoć z otoczenia, wypełnia zmarszczki, napina, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Pomaga w redukcji cellulitu, blizn, rozstępów i przebarwień. Łagodzi podrażnienia, rumień, uczulenia, obrzęki i cienie pod oczami. Przyspiesza gojenie skóry. Wzmacnia odporność skóry na promienie słoneczne, alergeny, zanieczyszczenia powodujące stany zapalne, zmniejsza problem powstawania zaskórników, zapobiega zmarszczkom i wygładza już istniejące, dotlenia skórę. Pomaga innym substancjom aktywnym wniknąć w głąb skóry.

C

Caprylyl Glycol - Glikol kaprylowy. Nośnik substancji aktywnej. Jako humektant odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci produktu. Wykazuje działanie natłuszczające, zmiękczające, nawilżające i wygładzające. Tworzy warstwę okluzyjną na skórze. Jest komedogenna i może wywoływać reakcje alergiczne.

Cera Alba/Beeswax - Wosk pszczeli. Jest składnikiem sztyftów, gdyż jest substancją konsystencjotwórczą i pełni funkcję emulgatora. Jako lepiszcze zapewnia spójność produktu kosmetycznego. Będąc emolientem odpowiada za natłuszczenie, wygładzenie, zmiękczenie i nawilżenie skóry. Przedłuża trwałość kosmetyków. Wykazuje także działanie kondycjonujące, chroni, odżywia, koi, łagodzi cerę oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Wykorzystywany we wszelkiego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza sztyftach do ust, kredkach do makijażu, mascarach, kremach i emulsjach do suchej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać trądzik, zatykać pory, powodować wypryski. Osoby uczulone na produkty pszczele i pyłki roślin powinny wykonywać próby uczuleniowe każdorazowo przed zastosowaniem nowego kosmetyku zawierającego wosk pszczeli.

Cetyl AlcoholAlkohol cetylowy. Składnik umożliwiający powstanie emulsji. Zwiększa lepkość kosmetyków. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Stosowany jest w większości kosmetyków ze względu na powyższe właściwości, a także ze względu na odczucie na skórze – kremy bez niego są bardziej tępe – zbyt szybko się wchłaniają, pozostawiając warstewkę fazy wodnej.
Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, czyli sprzyjać powstawaniu zaskórników.
 
CI 77499Tlenek żelaza (II), magnetyt. Barwnik kosmetyczny, nadaje czarny kolor kosmetykom. Tlenek żelaza stosowany jest w kosmetykach mineralnych. Posiada właściwości regenerujące i nawilżające.

Copernicia Cerifera/Cera Carnuba Wax - Wosk karnauba. Emolient, stosowany na czystą skórę, może powodować powstawanie zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, dzięki czemu zmiękcza oraz wygładza skórę i włosy. Wosk karnauba działa konsystencjotwórczo, często można go znaleźć w sztyftach i pomadkach. Lepiszcze, wiąże składniki w kosmetykach kolorowych tj. pudrach, cieniach, różach.

D

Disodium Cocoyl Glutamate - Sól sodowa kwasów tłuszczowych oleju kokosowego i kwasu glutaminowego. Anionowa substancja powierzchniowo czynna. Emulgator, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Delikatna substancja myjąca, pomaga usunąć zanieczyszczenia z powierzchni skóry i włosów.

E

Ethylenediamine/Stearyl Dimer Dilinoleate Copolymer
- Kopolimer,
dilinoleat. Polimer syntetyczny. Zapewnia efekt kosmetyczny w jamie ustnej. (oczyszczanie, dezodoryzacja i ochrona). Środek kondycjonujący skórę - utrzymuje skórę w dobrym stanie. Środek ten ma zastosowanie w produkcji tuszy do rzęs.

Ethylene/Acrylic Acid Copolymer – Syntetyczny polimer stosowany jako spoiwo i środek błonotwórczy w farbach, klejach, a ostatnio w kremach do skóry. Emulgator.

H

Hydrogenated Jojoba Oil - Uwodorniony wosk jojoba. Stosowany w kosmetykach przeznaczonych do ochrony przeciwsłonecznej. Działa wygładzająco. Hamuje rozwój wolnych rodników spowalnia więc proces starzenia się skóry. Chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Jest naturalnym filtrem promieniowania UV. Wzmacnia włosy. nadaje im blasku. Zwiększa stabilność i trwałość innych olei zawartych w kosmetyku. Stosowany w substancjach peelingujących. Działa zmiękczająco, odżywia, natłuszcza, nawilża skórę i włosy. Działa także łagodząco i przeciwłojotokowo - zmniejsza stany zapalne na skórze. Chroni przed szkodliwym wpływem słońca i mrozu. Opóźnia procesy starzenia skóry.

Hydrogenated Palm Oil - Uwodorniony (utwardzony) olej z nasion palmy kokosowej. Jest emolientem. Tworzy na skórze ochronny film zapobiegający utracie nawilżenia. Należy do tłustych olei. Polecany do pielęgnacji skóry suchej. Jest emulgatorem. Zapewnia otrzymanie i stabilność trwałej emulsji (układu - wodno-olejowego). Działa natłuszczająco oraz zmiękczająco. Jest średnio komedogenny. Olej nie jest polecany skórze tłustej i trądzikowej.

HydroxyethylcelluloseHydroksyetyloceluloza, Cetylohydroksyetyloceluloza. Jest to modyfikator reologii (zmienia konsystencję) -zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu, dzięki czemu wpływa także na stabilność piany. Przedłuża trwałość kosmetyków. Nie działa komedogennie (nie zapycha ujść mieszków włosowych - porów) z tego względu jest polecany jako składnik kremów do twarzy, żeli, serum. Polimer ten pochłania zapach potu, więc może być stosowany w antyperspirantach.

P

ParaffinParafina. Emolient tzw. tłusty. Wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości. Stosowany jako baza w sztyftach. Przedłuża trwałość kosmetyków. Stosowana jest jako lepiszcze, czyli substancja wiążąca składniki kosmetyków. Substancja konsystencjotwórcza, nadaje formę sztyftom. Substancja niekomedogenna, czyli nie sprzyja powstawaniu zaskórników. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Nadaje połysk. Wykazuje działanie regenerujące. Może nasilać problemy skórne, np. trądzikowe, powodować stany zapalne, łupież, uczulać i wysuszać skórę.

Pentaerythrityl Tetraisostearate
- Tetraizostearynian Pentaerytrytolu. Substancja zmiękczająca, emulgująca, środek powierzchniowo czynny. Emolient o właściwościach myjących, tworzy ochronny, natłuszczający, wygładzający oraz zmiękczający film na skórze i włosach. Jest także emulgatorem fazy tłuszczowej w emulsjach, zwiększa lepkość, wiąże składniki tłuszczowe. W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki. Składnik jest zabroniony do stosowania w kosmetykach do higieny jamy ustnej.

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

Potassium Cetyl Phosphate - Sól potasowa fosforanu cetylu. Substancja powierzchniowo czynna (surfaktant), myjąca, emulgująca, pełniąca funkcję pianotwórczą. Zwiększa wodoodporność kosmetyków przeciwsłonecznych. Stosowany w produktach pielęgnacyjnych, do demakijażu, w mleczkach i kremach oczyszczających.

Propylene Glycol - Glikol propylenowy. ma zdolność przenikania do warstwy rogowej naskórka. Ułatwia transport innych substancji w głąb skóry. Substancja nawilżająca skórę. Zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej. Humektant zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Rozpuszczalnik. Otrzymywany jest z ropy naftowej, przez co budzi nieustannie kontrowersje. Składnik nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci. Substancja oficjalnie jest uznana za nietoksyczną w dawkach znajdujących się w preparatach kosmetycznych. Podejrzewana jest jednak o powodowanie chorób skórnych, komedogenność, alergie i szybsze starzenie skóry, m.in. ze względu na swoją higroskopijność podejrzewana jest o przyciąganie toksyn, m.in metali ciężkich i przenoszenie ich w głębsze warstwy skóry. Oficjalne stanowisko w tej kwestii jednakże wyklucza szkodliwość, w przeciwieństwie do glikolu etylenowego.

S

Sodium Chondroityny SulfateSól sodowa siarczanu chondroityny, Chondroitynosiarczan sodu. Składnik ma działanie powierzchniowo nawilżające, wzmacniające, kojące oraz przeciwzapalne i przyspieszające regenerację uszkodzonej skóry. Stymuluje syntezę kolagenu, przez co spowalnia procesy starzenia i zapobiega zmarszczkom. Stosowany w kosmetykach zarówno do twarzy i ciała jak i do włosów, ponieważ zapobiega elektryzowaniu włosów.

Sodium Dehydroacetate - Dehydrooctan sodu. Konserwant. Działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku. Dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń. Nie podrażnia skóry. Skuteczny nawet przy bardzo niskim stężeniu. Stosowany najczęściej w: kosmetykach do kąpieli, opalania, perfumach, kosmetykach do golenia, kosmetykach kolorowych. Zabroniony do stosowania w aerozolach.

Sodium Hyaluronate - Sól sodowa kwasu hialuronowego. Humektant. Substancja, która intensywnie nawilża skórę. Postać soli kwasu hialuronowego uważany jest za bardziej biodostępny dla skóry niż czysty kwas hialuronowy. Dodatkowo zapobiega wysychaniu kosmetyku i krystalizacji przy ujściu z butelki.

Soluble CollagenKolagen rozpuszczalny. Substancja antystatyczna, błonotwórcza, utrzymująca wilgoć, odżywiająca włosy i skórę. Jest wypełniaczem stosowanym do ostrzykiwań w celu wygładzenia zmarszczek, ujędrnienia skóry lub powiększenia ust. Często wykorzystywana także w produkcji kosmetyków. Działa głęboko nawilżająco, wiąże wilgoć z otoczenia, wypełnia zmarszczki, napina, ujędrnia i poprawia elastyczność skóry. Pomaga w redukcji cellulitu, blizn, rozstępów i przebarwień. Łagodzi podrażnienia, rumień, uczulenia, obrzęki i cienie pod oczami. Przyspiesza gojenie skóry. Wzmacnia odporność skóry na promienie słoneczne, alergeny, zanieczyszczenia powodujące stany zapalne, zmniejsza problem powstawania zaskórników, zapobiega zmarszczkom i wygładza już istniejące, dotlenia skórę. Pomaga innym substancjom aktywnym wniknąć w głąb skóry. Wspomaga leczenie ciężkiej choroby - kolagenozy.

Steareth-2 - Alkohol stearylowy oksyetylenowany 2 molami tlenku etylenu. Substancja emulgująca. Środek powierzchniowo czynny. Poprawia konsystencję produktu, powodując wzrost lepkości w preparatach myjących, zawierających anionowe substancje powierzchniowo czynne. Substancja renatłuszczająca.

Komentarze

  1. Raczej się na niego nie skuszę ze względu na tak wysoką cenę ;) Teraz mam fazę na tusze do rzęs od Evelune ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty