Potrójna paleta rozświetlająca "Golden Rose"




Marka
: Golden Rose
Pełna nazwa: Strobing Highlighter Baker Trio Palette High Impact Glow - Potrójna paleta rozświetlająca do twarzy "Golden Rose"
Pojemność: 8,4g
Konsystencja: cieniowa
Opakowanie: plastikowe opakowanie z lusterkiem "na zatrzask"
 

Skład

Synthetic Fluorphlogopite, Talc, Calcium Sodium Borosilicate, Dimethicone, Triethylhexanoin, Calcium Aluminium Borosilicate, Phenoxyethanol, Sorbitan Stearate, Silica, Caprylyl Glycol, Polyacrylamide, C13-14 Isoparaffin, Polysorbate 20, Dichlorobenzyl Alcohol, Ethylhexylglycerin, Laureth-7, Tin Lxid (+/-): Mica, CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470
 

Moje wnioski

Potrójna paleta rozświetlaczy od "Golden Rose" zagościła u mnie po tym, jak usłyszałam o niej na kanale KlaudiiCukierPuder (Klaudia wspomina o tej palecie tutaj). Ponieważ nie byłam zadowolona z dotychczas stosowanego rozświetlacza, zdecydowałam się na kupno tej paletki. I był to strzał w dziesiątkę. Paletka kosztowała mnie około 25zł (na promocji gdyż normalnie kosztuje około 38zł). Mając jednak na uwadze, iż rozświetlacze są wypiekane i starczą na długo, cena ta nie wydaje się być bardzo duża. Spośród trzech kolorów najczęściej używam tych, które na powyższych zdjęciach oznaczyłam numerem 1 i 2. "Jedynka" ma odcień lekko pudrowego różu i ładnie się prezentuje po użyciu. "Dwójka" to chłodne écru, którego lubię czasem dołożyć dla wzmocnienia efektu glow. Najciemniejsza "trójka" to rozświetlacz, którego na twarz nie nakładałam nigdy, gdyż uważam że dla mnie jest za ciemny, zapewne mógłby się sprawdzić u osób z ciemniejszą cerą, albo latem, gdy jest ona bardziej "muśnięta" słońcem.
Co sobie chwalę w tych rozświetlaczach? Dają ładny efekt rozświetlenia bez konieczności wielokrotnego aplikowania pędzlem.


Oceny (1-5)

Zapach: bezwonny
Skład: ✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶


Omówienie składników

C

Calcium Sodium Borosilicate - Borokrzemian sodowo-wapniowy. Otrzymywany z jedwabiu, nadaje efekt nabłyszczający. Dodawany do kosmetyków kolorowych jako proszek, którego drobinki dają efekt rozświetlający na skórze, optycznie ją wygładzają. Dodawany do kosmetyków pielęgnacyjnych pomaga uzyskać pożądaną konsystencję. Jest również wypełniaczem.

Caprylyl Glycol - Glikol kaprylowy. Nośnik substancji aktywnej. Jako humektant odpowiada za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci produktu. Wykazuje działanie natłuszczające, zmiękczające, nawilżające i wygładzające. Tworzy warstwę okluzyjną na skórze. Jest komedogenna i może wywoływać reakcje alergiczne.

C13-14 IsoparaffinIzoparafina. Substancja o działaniu zmiękczającym, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiednie wygładzenie. Nadaje skórze miękkość, elastyczność i gładkość. Jako składnik produktów kosmetycznych pełni też funkcję rozpuszczalnika innych substancji. W kosmetykach znajduje zastosowanie jako rzadki lipid, lekko rozprowadzający się na skórze. Jest to substancja natłuszczająca, nawilżająca.

CI 77491Tlenek żelaza (III). Barwnik kosmetyczny, nadaje czerwony kolor kosmetykom kolorowym i innym.

CI 77492Wodorotlenek żelaza, żółcień żelazowa. Barwnik kosmetyczny, nadaje żółty kolor, stosowany w różnego rodzaju kosmetykach.

CI 77499Tlenek żelaza (II), magnetyt. Barwnik kosmetyczny, nadaje czarny kolor kosmetykom. Tlenek żelaza stosowany jest w kosmetykach mineralnych. Posiada właściwości regenerujące i nawilżające

CI 77891Dwutlenek tytanu. Składnik stosowany w kosmetykach kolorowych i wszelkich, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Stosowany do wyrobu kremów, mleczek, past szminek i pudrów. Razem z miką wykorzystywany jest do produkcji cieni perłowych. Stosowany jako filtr słoneczny, absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło oraz chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety może podrażniać skórę. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Nie powinna być wdychana, gdy jest w formie sypkiego pudru lub aerozolu. Pomimo dopuszczenia jej w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny.

D

Dichlorobenzyl Alcohol
Alkohol dichlorobenzylowy. Substancja pomocnicza w kosmetyku. Konserwant. Działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku. Dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

DimethiconePolidimetylosiloksan, dimetikon. Poprawia właściwości aplikacyjne preparatu, ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Wpływa na konsystencję preparatu, zmniejszając lepkość produktu. Emolient tzw. suchy, nie powoduje efektu „tłuszczenia”, czyli tworzenia lepkiej, tłustej warstwy na powierzchni skóry. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy, poprawia rozczesywalność na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów poprzez zobojętnienie ładunków elektrycznych na ich powierzchni.
 
M

MicaMika. Minerał nadający perłowy wygląd kosmetykom. Daje również efekt rozświetlonej skóry. Substancja wypełniająca, zwiększająca objętość produktu kosmetycznego. Działa przeciwzbrylająco.
 
P

Phenoxyethanol -
Fenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

PolyacrylamidePoliakrylamid. Substancja wiążąca, której rolą jest łączenie ze sobą składników. Wykazuje działanie antystatyczne, dzięki czemu zmniejsza elektryzowanie się włosów. występuje w różnych formach, np żelowych, Wygładza skórę, wypełnia zmarszczki. Tworzy na powierzchni skóry i włosów delikatny film. Stosowana w produktach utrwalających włosy, w odżywkach do paznokci, w kosmetykach do makijażu, np. w pudrach i cieniach prasowanych jako lepiszcze, w kosmetykach oczyszczających, kremach, balsamach, a w formie ziarnistej jako materiał ścierny w peelingach. W kosmetykach przeciwsłonecznych z filtrami sprawia, że są one wodoodporne. Składnik nie jest zalecany w kosmetykach dla dzieci i kobiet w ciąży, na okolice oczu, ust, do higieny jamy ustnej i nie powinien być stosowany na uszkodzoną skórę.

S

SilicaKrzemionka. Popularny wypełniacz. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyków pudrowych, zwiększa ich przyczepność oraz ułatwia rozprowadzenie. Wpływa na konsystencję kosmetyku, zwiększając lepkość. Substancja czyszcząca i polerująca w pastach do zębów. W kosmetykach przeznaczonych do cer przetłuszczających się i mieszanych wykorzystywana jako substancja matująca. Zastosowanie znajduje w kosmetykach i preparatach przeciwłojotokowych, przeciwtrądzikowych, do cery mieszanej i tłustej, w kosmetykach do makijażu, pudrach, ma zdolność rozpraszania światła, przez co optycznie wygładza skórę. Wzmacnia włosy i paznokcie. Pochłania wilgoć, pot i sebum ze skóry, nadaje kosmetykom jedwabistej konsystencji, poprawia właściwości aplikacyjne i przyczepność. W dużych stężeniach może pogarszać stan skóry suchej.

Sorbitan Stearate - Stearynian sorbitanu. Emulgator. Stosowany do produkcji głównie emulsji myjących, kremów myjących, balsamów, mleczek oczyszczających itp. Zapobiega rozwarstwianiu gotowego produktu, gasi pianę i jest dyspergatorem - rozprasza w formule składniki nierozpuszczalne, mikrogranulki, perełki, mikroperełki, pigmenty i substancje ścierające, np. w peelingach, zapobiega także ich wytrącaniu się i osadzaniu. Ma delikatne właściwości myjące i jest wykorzystywany do tworzenia kompozycji zapachowych, jako rozpuszczalnik. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.


Synthetic FluorphlogopiteMika syntetyczna. Składnik wypełniający. Kosmetyk zyskuje lekkość i bardzo dobrze się rozprowadza. Zwiększa lepkość produktu. Daje efekt rozświetlonej skóry, dlatego jest szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże). Odbija światło, przez co optycznie likwiduje widoczność zmarszczek i nierówności skóry.
 
T

TalcTalk. Adsorbent. Substancja wchłaniająca i spęczniająca. Zabezpiecza ciało przed podrażnieniami. Talk jednak wzbudza ogromne kontrowersje. Jedną z poszlak jest fakt, że złoża talku występują w sąsiedztwie pokładów azbestu i dochodzi do przypadków zanieczyszczeń, które potem mają dla ludzi katastrofalne skutki zdrowotne.

Triethylhexanoin - Substancja zaliczana jest do grupy tzw. triestrów glicerolu. substancja nawilżająca, zmiękczająca. Substancja ta jest stosowana w pro­duktach do pielęgnacji skóry, aby uczynić ją miękką i jedwabistą. Działa wtórnie natłuszczająco, hamując nadmierne odtłuszczanie powierzchni naskórka. Dodatkowo jest rozpuszczalnikiem. Pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody. Emolient naniesiony na skórę powoduje jej zmiękczenie, wygładzenie, czyniąc ją przyjemniejszą w dotyku.

Komentarze

  1. Mam paletki rozswietlaczy z L'Oreal i tam też są miedziane kolorki. I tak samo jak ty nie używam, ale są piękne 🤩

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty