Ceramidowe serum odbudowująco – regenerujące „Bielenda Professional”



Marka: Bielenda Professional
Pełna nazwa: "Bielenda Professional" Supremelab Barrier Renew Ceramidowe serum odbudowująco-regenerujące
Linia: Supremelab Barrier Renew
Pojemność: 30ml
Konsystencja: kremowo-płynna
Opakowanie: szklane z pompką

 

Skład

Aqua (Water), Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Trehalose, Glycerin, Cetearyl Olivate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cholesterol, Phytosphingosine, Ceramide NP, Ceramide AP, Ceramide EOP, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Panthenol, Vegetable Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Beta – Carotene, Squalene, Tocopherol, Beta-Sitosterol, Ascorbyl Palmitate, Sorbitan Olivate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Lauroyl Lactylate, Xanthan Gum, Carbomer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol

 

Moje wnioski

Serum ceramidowe "Bielendy" z linii "Barier Renew" odkryłam już jakiś czas temu. Było to pierwsze spotkanie z tą serią i od razu udane. Serum ma kremowo-płynną konsystencję (może więc nieco spływać z dłoni - co jest widoczne na zdjęciu powyżej). Zamknięty jest w szklanej butelce z pompką, dzięki której możemy nabrać wystarczającą ilość produktu. Jest tu jeden mankament: czasami pompka "pluje" płynnym produktem dalej niż w zamierzone miejsce na dłoni.

Po nałożeniu na skórę możemy zauważyć lekką konsystencję o słabo wyczuwalnym zapachu.  Delikatnie wmasowując serum mogłam wyczuć w jak błyskawicznym tempie moja skóra go "pije". Produkt błyskawicznie się wchłania. Stosowany w towarzystwie balsamu do twarzy u ciała tej samej linii, daje bardzo dobre rezultaty w postaci odżywienia i nawilżenia skóry. Serum dobrze się sprawdza u mnie. Kosztuje około 74zł. Obecnie wyparł parę złotych droższe serum "Moisture Surge Hydrating Supercharged Concentrate" marki "Clinique".


Oceny (1-5)

 

Zapach: słabo wyczuwalny

Skład: ✶✶✶

Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶

Omówienie składników

A

 
Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer - Kopolimer akryloilodimetylotaurynianu amonu i poliwinylopirolidonu. Syntetyczny polimer o właściwościach zagęszczających. Tworzy przezroczyste żele i lekkie emulsje O/W o jedwabiście gładkiej konsystencji. Modyfikator właściwości reologicznych – wpływa na konsystencję produktu kosmetycznego powodując wzrost lepkości. Ponadto pełni rolę stabilizatora emulsji (np. kremów), chroni przed rozwarstwieniem, a tym samym przedłuża trwałość produktu. Stosuje się go w niewielkich ilościach, ze względu na jego właściwości stabilizujące.

Ascorbyl Palmitate - Palmitynian askorbylu. Pochodna witaminy C (stabilniejsza forma)- działa przeciwrodnikowo (najlepsze wykorzystanie jest w połączeniu z Witaminą E), rozjaśniająco, po przejściu przez naskórek stymuluje syntezę kolagenu. Zalecany poziom aplikacji: do 8% (w kremach do 8%, w serum olejowym do 2%). Przeciwutleniacz (antyoksydant). Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Jest to również substancja maskująca, której zadaniem jest redukowanie lub hamowanie podstawowego zapachu lub smaku produktu. W kosmetyku spowalnia procesy starzenia się skóry, wywołane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Substancja o wysoce efektywnym działaniu ze względu na fakt, iż jest prawie w całości regenerowana. Wykazuje działanie głównie na powierzchni skóry. Poprzez pośrednią stymulację podziałów komórkowych wykazuje umiarkowane działanie eksfoliacyjne (złuszczające). Wyrównuje koloryt skóry oraz rozjaśnia plamy i przebarwienia. Po przejściu przez naskórek stymuluje syntezę kolagenu i hamuje destrukcję włókien kolagenowych, dzięki czemu spowalnia procesy starzenia. Wykazuje ochronny wpływ w stosunku do promieniowania UVA i UVB, ma również korzystny wpływ na skórę po opalaniu, zmniejsza powstały rumień. Działa także przeciwzapalnie. Znajduje zastosowanie w kosmetykach dla cer dojrzałych, preparatach redukujących przebarwienia oraz kosmetykach plażowych.

B

Benzyl Alcohol - Alkohol benzylowy. Substancja konserwująca, która hamuje rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania. Pełni rolę rozpuszczalnika i odpowiada za regulacje lepkości kosmetyku. Wykorzystywana w kompozycjach zapachowych nadając przyjemny jaśminowy zapach. W dodatku wykazuje właściwości antybakteryjne i grzybobójcze. Może powodować reakcje alergiczne.

Beta–CaroteneBeta-karoten. Nadaje kosmetykom pomarańczowy kolor. Antyoksydant, bierze udział w neutralizacji wolnych rodników oraz reaktywnych form tlenu. Hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Może poprawiać koloryt skóry. Stosowany w kosmetykach anti-age i samoopalaczach. Stosowany jest też jako lek, np przy bielactwie i fotodermatozie, jest także substancją przeciwnowotworową, wspomagającą chemio i radioterapię, wzmacnia wzrok. Składnik będący pochodną witaminy A, niezalecany kobietom w ciąży i karmiącym piersią.

Beta-Sitosterol - Substancja stabilizująca emulsję kosmetyku oraz przedłuża jego czas przechowywania. Składnik maskujący niepożądany zapach w produkcie. Działa także odżywiająco na skórę. Działa przeciwzapalnie, łagodzi atopowe zmiany skórne.

Butyrospermum Parkii (Shea) Butter - Masło shea (masło karite, masło z masłosza, masłosz parka, Vittelaria paradoxa). Substancja otrzymywana z orzechów drzewa masłowego rosnącego w Afryce. nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie alergizuje, może być stosowane na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Substancje zawarte w maśle shea przyspieszają gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych.

C

Caprylic/ Capric-Triglyceride - Trójgliceryd kaprylowo – kaprynowy. Emolient tłusty, czyli substancja nawilżająca, zmiękczająca. pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody, działa wtórnie natłuszczająco.

CarbomerKarbomer. Polimer, pochodna kwasu akrylowego. Wpływa na konsystencję preparatu, jego gęstość i lepkość. zagęstnik, zwiększa lepkość preparatu.

Ceramide AP/Ceramide EOP/Ceramide NPCeramidy. Naturalny składnik cementu międzykomórkowego warstwy rogowej naskórka (najbardziej zewnętrznej warstwy skóry). Wpływa na spójność i elastyczność naskórka. Dostarczanie w kosmetyku, uzupełnia naturalne ceramidy, których ilość z wiekiem maleje. Chronią skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Zmniejszają utratę wody, regulując jej zawartość w warstwie rogowej. Działają przeciwzmarszczkowo, nawilżająco. Są wykorzystywane w preparatach do cery suchej, starzejącej się. Stosuje się je również w odżywkach do włosów (działa kondycjonująco na skórę i włosy, zmiękcza oraz odżywia je). Składnik stosowany w balsamach, kremach i serach.

Cetearyl OlivateOliwian sorbitolu, pochodna oliwy z oliwek z alkoholem cetylostearylowym. Emolient stosowany głównie jako środek kondycjonujący skórę. Pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody. Naniesiony na skórę powoduje jej zmiękczenie i wygładzenie. Działa wtórnie natłuszczająco, hamując nadmierne odtłuszczanie powierzchni naskórka. Substancja ta może także być stosowana jako środek zwiększający lepkość kosmetyku oraz nadający mu odpowiednią konsystencja. Zapobiega rozwarstwieniu kosmetyku w trakcie jego przechowywania. Jest także skutecznym dyspergatorem, ułatwia zawieszenie i równomierne rozprowadzenie w kosmetyku różnych substancji nierozpuszczalnych, np. pigmentów, pudrów czy drobinek ścierających w peelingach, zapobiega ich wytrącaniu z formuły i osadzaniu. Wykazuje również kompatybilność z emulsjami sylikonowymi i formułami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne. Składnik w dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

Cholesterol – Emulgator, składnik umożliwiający powstanie emulsji. Przykładem emulsji kosmetycznych są kremy, mleczka, balsamy. Ma działanie nawilżające. Po nałożeniu na skórę, tworzy film olkuzyjny ("opatrunek"), który zapobiega ucieczce wody ze skóry. Jest składnikiem ludzkiego sebum i naskórka. Wpływa na konsystencję kosmetyku, powoduje wzrost lepkości preparatu. Jest stabilizatorem emulsji, chroni przed rozwarstwieniem, w efekcie przedłuża trwałość produktu.

D

Disodium EDTA - Sól dwusodowa kwasu wersenowego (kwasu etylenodiaminotetraoctowego). Sekwestrant. Zwiększa trwałość kosmetyku, zapobiega zmianom barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Związek kompleksujący jony metali. Wspomaga działanie konserwantów. Odpowiada za stabilność i zachowanie koloru przez masę.

E

EthylhexylglycerinEtyloheksylogliceryna. Konserwant wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku. Jest też humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, wygładzające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów. Może być także stosowana w dezodorantach. Zmniejsza lub eliminuje nieprzyjemny zapach na skórze oraz chroni przed jego powstawaniem, jednocześnie nie naruszając prawidłowego mikrobiomu skóry. Składnik nie jest sklasyfikowany jako alergen, reakcje alergiczne występują dość rzadko, może jednakże podrażniać oczy.

G

GlycerinGliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

Glycine Soja (Soybean) OilOlej sojowy. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni ochronny, odżywczy film, wygładza, zmiękcza i natłuszcza. Dostarcza witaminę E, cennego przeciwutleniacza, zapobiega starzeniu skóry i zmarszczkom, uelastycznia i przyspiesza regenerację zniszczonej skóry. Występuje często w różnego rodzaju kosmetykach, mydłach, kremach, mieszankach olejowych do twarzy, ciała i włosów oraz w naturalnych świecach do masażu. W niewielkich stężeniach zalecany jest także do cery tłustej i trądzikowej. W dużych stężeniach może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski.

L

Linoleic AcidKwas linolowy. Należy do NNKT (niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych). Posiada właściwości nawilżające (hamuje utratę wody z naskórka), reguluje czynność gruczołów łojowych. Emolient. Zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na ich powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy. Środek antystatyczny – zapobiega elektryzowaniu się włosów. Poprawia ich wygląd, ułatwia rozczesywanie, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk i elastyczność. Jest to składnik w pełni bezpieczny dla skóry.

P

PanthenolPantenol. Humektant, zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia. Nawilża, nadaje skórze uczucie gładkości, a włosom połysk. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka i skóry właściwej (fibroblastów). Stymuluje wzrost włosa oraz odnowy komórek.

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

Propanediol - 1,3-dihydroksypropan. Dzięki małej cząsteczce z łatwością wnika w głąb naskórka, poprawiając poziom jego nawilżenia. Wpływa, to również na poprawę zdolności przenikania składników aktywnych. Dodatkowo rozpuszcza składniki hydrofilowe stałe oraz ekstrakty, ułatwiając ich wchłanianie oraz poprawiając stabilność. Nie jest komedogenny. Poprzez zdolność wiązania wody, zapobiega wysychaniu mas kosmetycznych. Posiada właściwości przeciwdrobnoustrojowe, utrzymując trwałość mikrobiologiczną produktów. W zależności od produktu może pełnić rolę konserwantu lub wspierając działanie innego konserwantu. W kosmetykach myjących pobudza tworzenie piany oraz ją stabilizuje. Dodawany do produktów kosmetycznych w celu poprawy ich właściwości nawilżających.

S

Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil - Olej jojoba. Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające cement międzykomórkowy skóry, zmiękczające, natłuszczające i lekko nawilżające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających do twarzy, ciała i włosów, regenerujących, do każdego typu skóry. Na włosy działa wzmacniająco i pogrubiająco, a także nabłyszcza je i pomaga w likwidacji łupieżu. Rekomendowany w kosmetykach dla kobiet w ciąży, zapobiega powstawaniu rozstępów. Jest również częstym dodatkiem do mydeł i kosmetyków myjących. Zagęszcza formuły olejowe, przedłuża także świeżość innych składników, zwłaszcza olejów łatwo jełczejących. W dużych stężeniach i często stosowany może blokować pory, nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

Sodium Lauroyl Lactylate - Laurynian mleczanu sodu. Substancja emulgująca w produktach myjących, polepsza konsystencje, zagęszcza, wspomaga pienienie innych detergentów i oczyszczanie skóry oraz włosów, skutecznie usuwa brud i bakterie. Działa delikatnie złuszczająco, renatłuszczająco i odżywczo, zapobiega przesuszeniom skóry i wygładza.
Sodium Stearoyl Glutamate - Stearyloglutaminian sodu, Disodium N-(1-Oxooctadecyl)-L-Glutamate. Surfakant, substancja emulgująca, oczyszczająca i odżywiająca włosy oraz skórę. tosowany w produktach do mycia ciała i włosów. Ma działanie kondycjonujące.

Sorbitan Olivate - Oliwian sorbitolu. Otrzymany na bazie oliwy z oliwek i sorbitolu. Emulgator, substancja konsystencjotwórcza – umożliwia powstanie emulsji. Chroni przed rozwarstwieniem, w efekcie przedłuża trwałość produktu. Jest środkiem dyspergującym, stabilizuje emulsję poprzez równomierne rozpraszanie, np. pigmentów lub fizycznych filtrów UV. Substancja myjąca, natłuszczająca i nawilżająca. Wykazuje również kompatybilność z emulsjami sylikonowymi i formułami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne. Składnik w dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

SqualaneSkwalan. Jest składnikiem płaszcza lipidowego ludzkiej skóry oraz tłuszczu wątroby rekina. Zaliczany do lekkich olejków, które szybko wnikają w skórę, bez pozostawiania poczucia tłustości, spotykanej przy niektórych olejach roślinnych. Posiada właściwości bakterio- i grzybobójcze, działa natłuszczajaco. Regeneruje skórę, łagodzi podrażnienia oraz przynosi ulgę suchej i popękanej skórze. Zapobiega utracie wody z naskórka i zapewnia skórze odpowiedni poziom nawilżenia, jednocześnie nie działając komedogennie. Może być stosowany samodzielnie lub jako wzbogacenie innych kosmetyków. Posiada również właściwości gojące drobne uszkodzenia skóry i stany zapalne. Ważną funkcją skwalanu jest zwiększanie transportu składników aktywnych w głąb skóry. Skwalan jako drobna cząsteczka dobrze penetruje do głębszych warstw skóry i stanowi bardzo dobry nośnik dla składników biologicznie aktywnych rozpuszczalnych w tłuszczach. Skwalan utrwala również zapachy. Jest on opcją dla cer bardzo wrażliwych, które nie tolerują naturalnych olejów roślinnych. Jest zaliczany do składników o niskim stopniu komedogenności (nie zatykający porów).

T

Tocopherol - Witamina E. Substancja o działaniu antyoksydacyjnym (przeciwutleniającym), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Wykazuje zdolność wbudowywania się w struktury lipidowe błon komórkowych i cementu międzykomórkowego warstwy rogowej, dzięki czemu wzmacnia barierę naskórkową. Wpływa na poprawę nawilżenia skóry. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Dodatek antyoksydantów zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego.

Trehalose Trehaloza, disacharyd. Jest cukrem. Humektant, zapobiega krystalizacji j (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Hydrofilowa substancja nawilżająca, wiąże wodę w naskórku, przez co nawilża skórę. Jest substancją bezpieczną i powszechnie stosowaną, nadaje się do każdego rodzaju skóry, szczególnie suchej, odwodnionej i wrażliwej. Działa jako środek nawilżający, chroniący skórę i przeciwutleniacz. Oprócz nawilżania skóry trehaloza może również chronić ważne składniki komórkowe. Może tworzyć specjalne struktury chroniące struktury molekularne przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Naturalne funkcje ochronne trehalozy pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry i włosów spowodowanym narażeniem na działanie trudnych czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, dym, czynniki drażniące itp. Ponadto wykazano, że trehaloza chroni fibroblasty (komórki w tkance łącznej wytwarzające kolagen) przed odwodnieniem.

V

Vegetable OilOlej roślinny. Emolient. Zatrzymuje wodę w skórze. Tworzy na jej powierzchni ochronny film. Działa zmiękczająco i wygładzająco. Otrzymywany jest z różnych roślin olejowych. Substancja natłuszczająca, nierozpuszczalna w wodzie. Pochodzenia naturalnego. Doskonale nawilża, poprzez poprawę naturalnego płaszcza hydrolipidowego skóry i odbudowę struktur cementu międzykomórkowego. Do najbardziej znanych olei roślinnych stosowanych w kosmetyce zalicza się: olej słonecznikowy, olej kokosowy czy olej arganowy. Oleje pełnią w kosmetykach również funkcję nośnika. Umożliwiają wprowadzenie olejków eterycznych bądź otrzymanie oleju z innych roślin nieoelejowych dzięki procesowi ich macerowania. Olej roślinny stanowi alternatywę do zwierzęcych tłuszczy dla wegan.

X

Xanthan Gum - Guma ksantanowa. Substancja wpływająca na konsystencję kosmetyku - stabilizująca emulsję i zwiększająca lepkość. Dodatkowo substancja żelująca.

Komentarze

  1. Lubię kosmetyki Bielendy, myślę że mogłabym się polubić z tym serum 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty