Paletka róży do policzków "Bell", nr 02 Pink-A-Licious


Marka: Bell
Pełna nazwa: zestaw do modelowania policzków "Bell, Let's Talk About Trend, Trio Colour Blush", nr 02 Pink-A-Licious
Linia: Bell, Let's Talk About Trend!
Pojemność: 9g
Konsystencja: pudrowa
Opakowanie: plastikowa kasetka


Skład

Talc, Mica, Cetearyl Ethylhexanoate (Cetearyl Octanoate), Synthetic Fluorphlogopite, Isocetyl Stearoyl Stearate, Octyldodecyl Stearate, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Jojoba Esters, Phenoxyethanol, [May Contain +/- CI 15850 (Red 7 Lake), CI 19140 (Yellow 5 Lake), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77742 (Manganese Violet), CI 77891 (Titanium Dioxide)


Moje wnioski

Natrafiłam na tę paletkę przypadkowo. Pewnego dnia skończył się mój róż, którego używałam od dawna, a że nie był on już produkowany, to koniecznie chciałam znaleźć godnego zastępcę. Poszukiwania do łatwych nie należały, gdyż żaden nie trafił w mój gust. Ostatecznie traf chciał, że padło na firmę "Bell", której to marki produkty już dawno odrzuciłam że względu na kiepską jakość ich kosmetyków. Przynajmniej tak było wiele lat temu. Od czasu kupna tego różu (i też paru konturówek "Bell Hypoalergenic") - zmieniłam zdanie co do marki.

Róż ten niestety pochodzi z edycji limitowanej, więc jak się skończy, znów będę musiała szukać godnego następcy. Raczej nie ma go już w sprzedaży  Kiedy jeszcze był dostępny, to występował w dwóch zestawach kolorystycznych. Pierwszy o nazwie: nr 01 "Peach Me Up" miał kolory ciemno brzoskwiniowe. Natomiast ten, który posiadam to właśnie nr 02 "Pink-A-Licious". Utrzymany jest w chłodniejszej tonacji niż zestaw 01. Właśnie dlatego zdecydowałam się na ten zestaw, gdyż tu mamy większą różnorodność odcieni. Mamy też odcień cieplejszt (na zdjęciach zobaczyłam jako "2") oraz dwa chłodniejsze: chłodny, jasny róż ("1") oraz zwykły odcień różu ("3").
Dzięki trzem odcieniom można albo wybrać któryś odcień albo stopniować poprzez dobieranie różnych kolorów.

Jak na markę "Bell" odcienie są nie tylko ładne ale też dość trwałe. Nadają fajny, świeży wygląd - i co najważniejsze naturalny, nieprzerysowany, bo też ich kolory nie są bardzo ciemne. Dobrze się rozprowadzają, czego czasami nie można powiedzieć o droższych markach. Trzy odcienie w jednym opakowaniu to fajny pomysł. Do tego mamy wygodną, zamykaną kasetkę. Róże pachną zwyczajnym, pudrowym zapachem.
Paletka nie była droga, co również jest jej zaletą.

Niestety zauważam jeden mankament. Jak wcześniej wspomniałam - jest to limitowana edycja, dlatego raczej nie liczę, że kiedykolwiek jeszcze natrafię na nią.


Oceny (1-5)
 
Zapach: ✶✶✶
Skład: ✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶


Omówienie składników
 
C

Cetearyl Ethylhexanoate - Ester alkoholu cetylowego z kwasem etyloheksanowym, 2-etyloheksanian heksadecylu. Plastyfikator sztyftu – nadaje elastyczność sztyftom (np. pomadkom), zapobiega ich kruszeniu. Stosowany w balsamach i kremach ochronnych, np do opalania, ma zdolność odpychania cząsteczek wody, przez co kosmetyki z jego zawartością mają właściwości wodoodporne, trudno spłukiwalny. Poprawia właściwości aplikacyjne kosmetyku, dając poślizg, ułatwia rozsmarowywanie np. na ustach. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronną, zmiękczającą i wygładzającą warstwę, która zapobiega odparowywaniu wilgoci, przez co kondycjonuje, czyli zmiękcza i wygładza skórę i włosy. Jeśli jest stosowany na skórę w stanie czystym, może być komedogenny, może nasilać problemy trądzikowe, zatykać pory skóry, powodować wypryski i zaskórniki.

Cetearyl Octanoate - Ester kwasu oktanowego i mieszaniny alkoholi cetylowego i stearynowego. Jest to emolient, zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni film, który zapobiega nadmiernemu odparowaniu wody z powierzchni, dzięki czemu zmiękcza oraz wygładza skórę i włosy.

CI 15850 (Red 7 Lake) - Czerwień litowa. Barwnik kosmetyczny powszechnie wykorzystywany w farbach do włosów, a także w innych kosmetykach, stosowanych, by nadać kolor skórze, paznokciom lub włosom. Zastosowany w pomadkach nadaje trwały kolor. Używany najczęściej do lakierów do paznokci i szminek. Jest czerwonym, syntetycznym barwnikiem kosmetycznym. Jest on uważany za bezpieczny składnik kosmetyków. Nie znalazł się na liście substancji szkodliwych ani alergizujących. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować kosmetyki z CI 15850 we właściwym stężeniu, tj. 0,4%, i przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową. Może zawierać pozostałości aniliny i jej pochodnych.

CI 19140 (Yellow 5) – barwnik kosmetyczny. Nadaje żółty kolor.

CI 77491Tlenek żelaza (III). Barwnik kosmetyczny, nadaje czerwony kolor kosmetykom kolorowym i innym.

CI 77492Wodorotlenek żelaza, żółcień żelazowa. Barwnik kosmetyczny, nadaje żółty kolor, stosowany w różnego rodzaju kosmetykach.

CI 77499Tlenek żelaza (II), magnetyt. Barwnik kosmetyczny, nadaje czarny kolor kosmetykom. Tlenek żelaza stosowany jest w kosmetykach mineralnych. Posiada właściwości regenerujące i nawilżające.

CI 77742 (Manganese Violet) - Amonowy difosforan manganu, Fiolet manganowy. Barwnik kosmetyczny, który nadaje czerwono-fioletowy odcień.

CI 77891 (Titanium Dioxide)Dwutlenek tytanu. Składnik stosowany w kosmetykach kolorowych i wszelkich, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Stosowany do wyrobu kremów, mleczek, past szminek i pudrów. Razem z miką wykorzystywany jest do produkcji cieni perłowych. Stosowany jako filtr słoneczny, absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło oraz chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety może podrażniać skórę. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Nie powinna być wdychana, gdy jest w formie sypkiego pudru lub aerozolu. Pomimo dopuszczenia jej w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny.

D

DimethiconePolidimetylosiloksan, dimetikon. Poprawia właściwości aplikacyjne preparatu, ułatwia rozprowadzanie, daje efekt wygładzenia. Wpływa na konsystencję preparatu, zmniejszając lepkość produktu. Emolient tzw. suchy, nie powoduje efektu „tłuszczenia”, czyli tworzenia lepkiej, tłustej warstwy na powierzchni skóry. Tworzy na powierzchni skóry film, który ogranicza ucieczkę wody z naskórka. Substancja kondycjonująca włosy, poprawia rozczesywalność na mokro i na sucho, zapobiega splątywaniu, wygładza włosy. Substancja antystatyczna, zmniejsza elektryzowanie się włosów poprzez zobojętnienie ładunków elektrycznych na ich powierzchni.

E

EthylhexylglycerinEtyloheksylogliceryna. Konserwant wzmacniający działanie innych konserwantów dodanych do kosmetyku. Działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku. Jest też humektantem, ma delikatne działanie nawilżające, wygładzające, a także poprawia odczuwalność użytkową współobecnych w składzie emolientów. Może być także stosowana w dezodorantach. Zmniejsza lub eliminuje nieprzyjemny zapach na skórze oraz chroni przed jego powstawaniem, jednocześnie nie naruszając prawidłowego mikrobiomu skóry. Składnik nie jest sklasyfikowany jako alergen, reakcje alergiczne występują dość rzadko, może jednakże podrażniać oczy.

I

Isocetyl Stearoyl Stearate - Stearynian stearoilowy izocetylu. Modyfikator reologii – wpływa na konsystencję kosmetyku. Substancja zmiękczająca, regulująca lepkość i odżywiająca skórę. Emolient, zastosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów tworzy na powierzchni warstwę okluzyjną (film), która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni (jest to pośrednie działanie nawilżające), przez co kondycjonuje skórę i włosy, zmiękcza i wygładza. Składnik zatyka pory skóry, może nasilać problemy trądzikowe, powodować stany zapalne i zaskórniki.
 
J

Jojoba EstersEstry jojoby. Odżywiają skórę i nawilżają. Emolient półtłusty. Tworzy na powierzchni skóry i włosów odżywczą, dobrze przywierającą, niezbyt tłustą warstwę, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi takimi, jak np wiatr, mróz, klimatyzowane pomieszczenia i zapobiega odparowywaniu wilgoci. Składnik wykazuje działanie łagodzące, uelastyczniające, wzmacniające, zmiękczające, natłuszczające. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach pielęgnacyjnych, nawilżających, odżywczych, ujędrniających, Anti-Age do twarzy, ciała i włosów, do każdego typu skóry. Ponadto w formie drobnych granulek jest wykorzystywany w peelingach mechanicznych, jako wsad ścierający, usuwający martwy naskórek w celu wygładzenia, oczyszczenia i pobudzenia skóry.

M

MicaMika. Minerał nadający perłowy wygląd kosmetykom. Daje również efekt rozświetlonej skóry. Substancja wypełniająca, zwiększająca objętość produktu kosmetycznego. Działa przeciwzbrylająco.

O

Octyldodecyl Stearate - Stearynian oktylododecylu. Ester kwasu stearynowego z alkoholem oktylododecylowym. Substancja hydrofobowa (rozpuszczalna w tłuszczach). Emolient suchy o bardzo dobrej rozprowadzalności. Ma właściwości kondycjonujące i pośrednie działanie nawilżające (ogranicza TEWL). Zmniejsza lepienie oraz tłustość warstw okluzyjnych w mieszaninie z innymi emolientami. Poprawia parametry sensoryczne, obniża lepkość gotowego produktu. Stosowany często jako plastyfikator sztyftów. Stosowany także w kremowych cieniach do powiek.
 
P

PhenoxyethanolFenoksyetanol. Konserwant, który działa na zahamowanie rozwoju mikroorganizmów w kosmetyku, dzięki czemu zapewnia mu również określoną stabilność mikrobiologiczną. Związek ten utrzymuje wyrób kosmetyczny w stanie pozbawionym zanieczyszczeń, nie tylko podczas ich wytwarzania i pakowania, ale również podczas całego okresu ich stosowania.

S

Synthetic FluorphlogopiteMika syntetyczna. Składnik wypełniający. Kosmetyk zyskuje lekkość i bardzo dobrze się rozprowadza. Zwiększa lepkość produktu. Daje efekt rozświetlonej skóry, dlatego jest szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże). Odbija światło, przez co optycznie likwiduje widoczność zmarszczek i nierówności skóry.

T

TalcTalk. Adsorbent. Substancja wchłaniająca i spęczniająca. Zabezpiecza ciało przed podrażnieniami. Talk jednak wzbudza ogromne kontrowersje. Jedną z poszlak jest fakt, że złoża talku występują w sąsiedztwie pokładów azbestu i dochodzi do przypadków zanieczyszczeń, które potem mają dla ludzi katastrofalne skutki zdrowotne.

Tocopheryl Acetate - Octan tokoferolu. Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Ma działanie odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru – octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. Wykorzystywany do produkcji serum, kredek do oczu, cieni do powiek, kremów, balsamów i żeli pod prysznic. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen.

Komentarze

Popularne posty