Krem ochronny do rąk "Basic Lab"


Marka
: Basic Lab
Pojemność: 75ml
Konsystencja: kremowa
Opakowanie: tubka


Skład

Aqua (Water), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate SE, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Inulin, Niacinamide, Trehalose, Argania Spinosa Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Copper Gluconate, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Panthenol, Allantoin, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Hydroxyacetophenone, Citric Acid, Parfum (Fragrance)

Moje wnioski

Krem ochronny do rąk marki "Basic Lab" testowałam przez ostatni miesiąc. Już od pierwszego użycia dał mi się poznać od bardzo dobrej strony. Pierwsze, co od razu się nam nasuwa - to jego zapach. Bardzo ładny, tym bardziej smaczku dodaje fakt, iż pachną użyte składniki, a nie "tony perfum" udających ładne kwiatowe zapachy. Kolejna rzecz to nawilżenie. Przez pierwsze 10 - 15 minut po użyciu, mamy efekt tłustych dłoni. Po tym czasie po okluzyjnym efekcie zostaje już tylko wspomnienie, za to mamy fajnie nawilżone, gładkie dłonie. Wspomniany zapach utrzymuje się na skórze na dłużej.

Jest to krem, który u mnie wyparł dotychczas namiętnie stosowany przeze mnie serum do rąk z "Tołpy". Wciąż mam dobre zdanie o nim ale teraz używam go rzadziej - głównie wtedy, kiedy zależy mi na szybkim nawilżeniu ale bez uczucia tłustości na dłoniach. Kiedy jednak chcę długotrwałego nawilżenia to ten krem z "Basic Lab" nadaje się do tego najlepiej. 

Jest droższy od serum z "Tołpy", bo kosztuje około 24zł, ale też jest go ciut więcej w tubce. Jest też bardziej wydajny właśnie przez to, że wchłania się dłużej i utrzymuje dłużej nawilżoną skórę. Dzięki temu nie musimy tak często aplikować go, jak ma to miejsce w przypadku serum z "Tołpy", którego jedna tubka starczała na półtora tygodnia. Dla porównania: omawiany tu krem z "Basic Lab" wystarczył na miesiąc stosowania.

To mój absolutny hicior tego roku. Ma dobry skład (między innymi trechalozę, niacynamid, olej macadamia, masło shea, alantoinę), cudnie pachnie, no i to, co robi ze skórą to jest sztos!


Oceny (1-5)


Zapach: ✶✶✶✶✶
Skład: ✶✶✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶✶✶
 

Omówienie składników

A

Allantoin Alantoina. Humektant, substancja utrzymująca odpowiedni poziom wilgoci w produkcie. Ma właściwości kojące i łagodzące podrażnienia, a także stymuluje wzrost zdrowej tkanki, dlatego wspomaga regenerację skóry. Działa nawilżająco, zmiękczająco i przeciwzapalnie, dlatego stosowana jest również w produktach do skóry trądzikowej, suchej, w kosmetykach po opalaniu i produktach dla dzieci i niemowląt. Daje uczucie gładkości na skórze.

Alpha-Glucan Oligosaccharide - Alfa-glukan. Prebiotyk. Naturalny wielocukier. Przywraca i utrzymuje równowagę mikrobiomu skóry, wzmacnia jej barierę ochronną, zwiększa odporność skóry na czynniki zewnętrzne i hamuje rozwój patogennych mikroorganizmów, które mogą powodować zaczerwienienia, podrażnienia i zmiany trądzikowe. Składnik nawilżający – tworzy na skórze film, który ogranicza nadmierną ucieczkę wody z naskórka. Jest stosowany w produktach do cery trądzikowej, wrażliwej i atopowej, a także w produktach do higieny intymnej.

Argania Spinosa Kernel OilOlej arganowy. Emolient tłusty. Tworzy na skórze film, który ogranicza nadmierne odparowywanie wody z naskórka (działa pośrednio nawilżająco). Chroni skórę przed czynnikami zewnętrznymi, wpływa na odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry. Jest bogatym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witaminy E, dzięki czemu działa antyoksydacyjnie i przeciwstarzeniowo. Sprawia, że skóra staje się grubsza, zwarta, elastyczna i sprężysta, zmniejsza blizny i rozstępy. Wygładza zmarszczki, odżywia skórę i poprawia jej koloryt, przyspiesza gojenie nawet trudno gojących się ran, np opryszczki i ospy. Likwiduje łupież i zapobiega łamliwości włosów i paznokci. Stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów ma działanie natłuszczające, wygładzające, zmiękczające i nadające połysk. Powszechnie stosowany we wszystkich rodzajach kosmetyków, głównie do skóry suchej i dojrzałej: w kremach, eliksirach i maseczkach, a także w kremach pod oczy i do rąk, balsamach i mieszankach olejowych do twarzy, dekoltu i biustu, całego ciała i włosów, szamponach i odżywkach. Nadaje się do skóry alergicznej, a także do pielęgnacji dziecięcej skóry. W dużych stężeniach i często stosowany może nasilać problemy trądzikowe, powodować wypryski i zaskórniki.

B

Butyrospermum Parkii (Shea) Butter - Masło shea (masło karite, masło z masłosza, masłosz parka, Vittelaria paradoxa). Substancja otrzymywana z orzechów drzewa masłowego rosnącego w Afryce. nawilża, zmiękcza i wygładza skórę. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Nie alergizuje, może być stosowane na wszystkie partie skóry nawet te najbardziej wrażliwe. Substancje zawarte w maśle shea przyspieszają gojenie się ran, podrażnień i stanów zapalnych poparzeń słonecznych.

C

Caprylic/ Capric-Triglyceride - Trójgliceryd kaprylowo – kaprynowy. Emolient tłusty, czyli substancja nawilżająca, zmiękczająca. pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody, działa wtórnie natłuszczająco.

Cetearyl Alcohol - Alkohol cetylostearynowy. Ma działanie natłuszczające, po nałożeniu na skórę, tworzy film okluzyjny ("opatrunek"), który zapobiega ucieczce wody ze skóry (działanie wtórnie nawilżające). Może sprzyjać powstawaniu zaskórników.

Citric Acid - Kwas cytrynowy. Efektem działania AHA na skórę jest jej rozjaśnienie, wygładzenie, spłycenie drobnych zmarszczek powierzchniowych, zwężenie porów, usunięcie blizn potrądzikowych, a także poprawa kolorytu skóry i hamowanie powstawania przebarwień. Usuwają martwy naskórek, dzięki czemu pobudzają komórki głębiej położone do odbudowy, wzrasta produkcja kolagenu, a jednocześnie ułatwiają przenikanie substancji aktywnych np. witamin w głębsze warstwy skóry. Regulują pracę gruczołów łojowych.

Cocos Nucifera (Coconut) OilOlej kokosowy. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji hydrofobowych (nierozpuszczalnych w wodzie) zawartych w kosmetykach. Może pełnić funkcje zapachowe. Emolient tzw. Tłusty. Działa ochronnie i odbudowująco jako dodatek do kosmetyków do włosów, nie powodując ich obciążenia. Utrzymuje prawidłowy poziom nawilżenia. Silnie regeneruje skórę. Działa kondycjonująco. Zmiękcza skórę. Polecany do pielęgnacji skóry suchej, podrażnionej, szorstkiej, łuszczącej się. Składnik silnie komedogenny, niepolecany do skóry tłustej, trądzikowej, skłonnej do powstawania wyprysków i stanów zapalnych. Niepolecany również w czystym stężeniu do włosów wysokoporowatych, puszących się, ponieważ może nasilać problem puszenia, elektryzowania i przesuszać włosy. Może także wysuszać skórę, odnotowuje się przypadki przesuszeń po długotrwałym stosowaniu.

Copper GluconateGlukonian miedzi. Składnik antyoksydacyjny i regenerujący. Stymuluje syntezę kolagenu i fibroblastów w skórze, przyspiesza gojenie ran, zapobiega zmarszczkom, rozstępom, utracie jędrności i elastyczności skóry. Ma także zdolność do usuwania już istniejących zmarszczek i blizn, do usuwania uszkodzeń kolagenowych, hamuje enzym MMP, który przyczynia się do niszczenia włókien kolagenowych. Substancja działa synergicznie z witaminą C oraz cynkiem i manganem. Wykazuje także działanie ochronne przed słońcem, zalecana w produktach z filtrami przeciwsłonecznymi, jako substancja pomocnicza. Glukonian miedzi jest także suplementem diety, a w medycynie stosuje się go w leczeniu brodawczycy i grzybicy u zwierząt domowych i hodowlanych.

G

GlycerinGliceryna. Humektant, substancja nawilżająca, pomaga substancjom aktywnym przedostać się w głąb skóry.

Glyceryl Stearate SE - Stearynian glicerynowy samoemulgujący. Emulgator, tłusty emolient, składnik konsystencjotwórczy. Tworzy na powierzchni skóry film, który zapobiega odparowywaniu wilgoci. Działa zmiękczająco, wygładzająco, natłuszczająco i ochronnie na skórę i włosy. Wykorzystywany w formułach myjących, aby zapobiec przesuszaniu skóry, ma także właściwości myjące. Składnik może nasilać problemy trądzikowe, stosowany w stanie czystym może powodować zaskórniki, wypryski.

H

Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil - Olej z nasion słonecznika. Działa nawilżająco, ochronnie. Jest emolientem. Chroni skórę przed niekorzystnymi czynnikami środowiskowymi.

HydroxyacetophenoneHydroksyacetofenon. Jest środkiem przeciwutleniającym i łagodzącym. Zwiększa także skuteczność konserwantów w preparatach kosmetycznych. Działa przeciwdrobnoustrojowo, czyli hamuje rozwój i przetrwanie mikroorganizmów w produkcie, reguluje mikroflorę naskórka, niweluje niepożądane zapachy. Wspomaga działanie innych dodanych do kosmetyku konserwantów (np. fenoksyetanolu). Jest przeciwutleniaczem, zapobiega lub w znaczny sposób ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. W kosmetyku neutralizuje wolne rodniki, w efekcie spowalnia procesy starzenia się skóry, chroni skórę przed oparzeniami słonecznymi i skutkami promieniowania UV. Ma właściwości łagodzące, kojące, hamuje aktywność enzymu na powierzchni skóry, którego działanie może powodować podrażnienia.

I

InulinInulina. Humektant, zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego oraz krystalizacji przy ujściu butelki. Dodanie inuliny do środków myjących znacząco obniża ich potencjał drażniący. Składnik nawilżający, tworzy na skórze film, który ogranicza nadmierną ucieczkę wody z naskórka. Wygładza, nabłyszcza, nawilża oraz natłuszcza skórę lub włosy. Antyoksydant, neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników tlenowych. Dzięki temu korzystnie wpływa na skórę, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu. Wykazuje działanie przeciwzapalne oraz łagodzące.

L

Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil - Wyciąg z siemienia lnianego. Wyciąg z lnu zwyczajnego, który w swoim składzie ma dużo cudownych składników aktywnych. W nasionach jest 30-40% tłuszczu, którego głównym składnikiem są: glicerydy kwasu oleinowego (10-18%), linolenowego (23-24%) i linolowego (35-50%) oraz fitosterole i witamina E. W śluzie są glikozydy, enzymy, fitosterole, fitoestrogeny, witaminy: A, E i F oraz mikroelementy. NNKT czyli niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: Kwas linolowy, gamma-linolowy i oleinowy - uzupełniają struktury cementu międzykomórkowego, chroniąc przed wysuszeniem skóry. Śluz natomiast zmiękcza skórę, ale i łagodzi wszelkie podrażnienia i stany zapalne. Świetnie sprawdza się przy cerach trądzikowych, tłustych ale również szorstkich ze zrogowaceniami, a nawet przy łuszczycy. Stosowany jako dodatek do olejków do ciała, przeznaczony dla skóry tłustej, pękającej, skłonnej do zapaleń. Olej lniany zastosowany na skórę działa przeciwzapalnie, rozmiękczająco, przeciwświądowo. Pobudza procesy regeneracji skóry właściwej i naskórka, rozmiękcza strupy, przyśpiesza gojenie oparzeń, odleżyn, owrzodzeń, ropni. Działa przeciw tworzeniu zaskórników. Znakomity do pielęgnacji skóry i warg. Okłady z ciepłego oleju lnianego polecane są na duże i bolesne zmiany trądzikowe. Jest olejem nie odpornym na ciepło. Nie należy go podgrzewać. Olej ten otrzymuje się poprzez tłoczenie na zimno małych, brązowych nasion otrzymywanych z lnu zwyczajnego Linum Usitatissimum. Czystego oleju lnianego nie poleca się do masażu, gdyż w wyższych stężeniach powoduje wysuszanie skóry. Zaleca się go mieszać z innym olejem roślinnym (np. jojoba). Może być potencjalnym alergenem.

M

Macadamia Ternifolia Seed Oil - Olej makadamia. Emolient. Tworzy na skórze film ochronny. Jest lekkim i nietłustym olejem który szybko się wchłania. Dzięki dobrym właściwościom penetrującym posiada zdolność do wnikania w głębsze warstwy skóry. Może być stosowany przez osoby z wrażliwą, skłonną do alergii skórą. Posiada właściwości odżywcze i regenerujące. Olej zapobiega przesuszeniu oraz nadmiernemu łuszczeniu się skóry. Zmiękcza skórę twardą i szorstką. Wpływa na prawidłowy proces keratynizacji naskórka. Wspomaga walkę z bliznami oraz rozstępami. Jest naturalnym filtrem promieniowaniu. Jego SPF wynosi 3-4. skóry. Działa przeciwstarzeniowo. Olej poprawia stan włosów, działa odbudowująco, rewitalizująco i nawilżająco. Może być stosowany przez dzieci oraz przez kobiety w okresie okołoporodowym. Nie jest zalecany do skóry twarzy tłustej i trądzikowej w dużych stężeniach ze względu na ryzyko nasilania problemów trądzikowych. W małych, do 5% wykazuje jednakże korzystny wpływ, pomaga goić wypryski, odżywia skórę i reguluje wydzielanie sebum.

Magnesium AspartateAsparganian magnezu. Składnik kondycjonujący, wygładza, wzmacnia, dotlenia i mineralizuje skórę, pomaga innym solom mineralnym wniknąć w głąb skóry. Poprawia wygląd, zmniejsza przetłuszczanie i zwęża pory. Ma także właściwości wiążące jony metali, dzięki czemu utrwala kosmetyki, zapobiega zmianie ich koloru, zapachu czy konsystencji oraz reguluje pH kosmetyków. W przeciwieństwie do chlorku magnezu nie jest jednakże tak dobrze przyswajana przez skórę, nie uzupełnia poziomu magnezu w organizmie tą drogą.

N

NiacinamideNiacynamid. Witamina PP czyli witamina B3 to wspólna nazwa na określenie dwóch związków: niacyny (czyli kwasu nikotynowego) oraz nikotynamidu (czyli jego amidu). Ma właściwości wygładzające i regulujące aktywność gruczołów łojowych. Działa przeciwzapalnie. Idealna dla produktów kosmetycznych do cery tłustej, trądzikowej. Poprawia ukrwienie skóry. Stosowana także w produktach kosmetycznych do włosów, gdzie poprawa ich kondycję. W produktach do włosów zwiększa ich sprężystość, nadaje połysk oraz poprawia strukturę, a te przeznaczone do skóry głowy skutecznie walczą z łupieżem oraz zapobiegają nadmiernemu wypadaniu, dzięki poprawie ukrwienia. Hamuje również przenoszenie melanosomów do keratynocytów naskórka, a tym samym indukuje rozjaśnienie skóry. Spowalnia procesy starzenia, dzięki właściwościom antyoksydacyjnym.

O

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil - Oliwa z oliwek. Emolient. Oliwa doskonale odżywia, nawilża oraz regeneruje skórę, opóźnia objawy starzenia, oraz wygładza istniejące zmarszczki. Posiada dobroczynne działanie ochronne przed czynnikami zewnętrznymi, uzupełniając wszelkie niedobory lipidowe. Skóra pod jej działaniem staje się gładka, miękka i odświeżona. Witaminy w niej zawarte z łatwością przenikają w głąb skóry. Zawarta w oliwie stosunkowo wysoka dawka witaminy F, chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Dzięki właściwościom przeciwrodnikowym jest naturalnym filtrem UV. Oliwa wykazuje działanie kojące, łagodzące, wzmacnia naturalną odporność skóry, likwiduje jej szorstkość. Posiada zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych, występujących zarówno wewnątrz ludzkiego organizmu, związanych między innymi z układem trawiennym, ale również dotyczących skóry. Stosuje się ją w łagodzeniu objawów trądziku. Ponadto, wspomaga leczenie ran, oparzeń, atopowego zapalenia skóry, łagodzi objawy łuszczycy i łupieżu. Zapewnia minimalizację nadmiernego rogowacenia naskórka, oraz wspomaga regulację gruczołów łojowych. Ponadto, zapobiega powstawaniu niedrożności mieszków włosowych, która najczęściej skutkuje występowaniem nieprzyjemnych, bolesnych stanów zapalnych. Oliwa zmiękcza skórę, natłuszcza ją, oraz przywraca właściwy skład sebum. Posiada zastosowanie w pielęgnacji cer najbardziej wymagających, atopowych, alergicznych, nadwrażliwych. Poleca się ją szczególnie dla osób starszych, ze względu na działanie przeciwrodnikowe – oraz niemowląt i małych dzieci, zwłaszcza, kiedy źle tolerują preparaty syntetyczne. Zażywana regularnie zmniejsza objawy alergii, nadwrażliwości skóry, podnosi odporność organizmu na infekcje, pobudza regenerację tkanki nabłonkowej. Doskonale leczy trudno gojące się rany, wypryski, ropnie a nawet oparzenia i odmrożenia. Rozpuszczalnik – ułatwia wprowadzanie do formulacji składników rozpuszczalnych w tłuszczach, np. witaminę E. Nadaje oliwkowy zapach kosmetykom.

P

PanthenolPantenol. Humektant, zapobiega krystalizacji (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Hydrofilowa substancja nawilżająca. Działanie przeciwzapalne, przyspiesza procesy regeneracji naskórka, łagodzi podrażnienia. Nawilża, nadaje skórze uczucie gładkości, a włosom połysk. Działa aktywizująco na podziały komórek naskórka i skóry właściwej (fibroblastów). Stymuluje wzrost włosa oraz odnowy komórek.

Parfum - składnik kompozycji zapachowej, który jest mieszaniną naturalnych lub syntetycznych substancji zapachowych nadających zapach kosmetykowi.

Pentylene Glycol - Glikol pentylenowy. Humektant – zapobiega wysychaniu preparatu kosmetycznego oraz krystalizacji przy ujściu butelki. Ponadto pełni rolę rozpuszczalnika dla substancji hydrofilowych zawartych w kosmetykach. Substancja nawilżająca, zmiękczająca i utrzymująca skórę w dobrej kondycji. Ma także działanie przeciwdrobnoustrojowe.

Persea Gratissima (Avocado) Oil - Olej z awokado. Odżywia i regeneruje skórę, zapobiega jej przesuszeniu oraz szorstkości, wytwarza na powierzchni skóry film ochronny, który zapobiega utracie wody. Jest wyjątkowo bogaty w substancje niezmydlające się, co czyni go wyjątkowym środkiem nawilżającym. Wpływa na poprawę syntezy kolagenu, zmniejsza podatność skóry na pojawianie się przebarwień, plam starczych. Wspomaga leczenie blizn. Nadaje się do pielęgnacji skóry wrażliwej. Wykazuje bardzo dobrą zgodność z filmem hydrolipidowym skóry. Działa zmiękczająco, regenerująco, wygładzająco dzięki zawartości witamin i lipidów wnika w głębsze warstwy skóry. Rekomendowany do pielęgnacji skóry w kosmetykach mających na celu spowolnić procesy starzenia skóry. Dzięki właściwościom odżywczym sprawdzi się również w odbudowie włosów suchych. Głęboko się wchłania, nie nabłyszcza, jest lekko gęsty. Wzmacnia i uelastycznia skórę oraz włosy. Stosowany zbyt często oraz w dużych dawkach może nasilać problemy trądzikowe.

R

Rosmarinus Officinalis Leaf Extract - Wyciąg z liści rozmarynu lekarskiego. Działa przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczno. Przeciwutleniacz - spowalnia proces starzenia się skóry. Posiada również właściwości przeciwhistaminowe, zmniejszając objawy alergii. Olejek rozmarynowy wcierany w skórę powoduje jej przekrwienie i rozgrzanie oraz miejscowe znieczulenie, co daje efekt przeciwbólowy i przeciwświądowy. Składnik kompozycji zapachowej. Może być potencjalnym alergenem.

T

Tocopheryl Acetate - Octan tokoferolu. Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Ma działanie odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru – octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen. Wykorzystywany do produkcji serum, kredek do oczu, cieni do powiek, kremów, balsamów i żeli pod prysznic.

TrehaloseTrehaloza, disacharyd. Jest cukrem. Humektant, zapobiega krystalizacji j (wysychaniu) masy kosmetycznej przy ujściu butelki, tuby itp. Wspomaga działanie konserwujące poprzez obniżenie aktywności wody, która jest doskonałą pożywką dla drobnoustrojów. Hydrofilowa substancja nawilżająca, wiąże wodę w naskórku, przez co nawilża skórę. Jest substancją bezpieczną i powszechnie stosowaną, nadaje się do każdego rodzaju skóry, szczególnie suchej, odwodnionej i wrażliwej. Działa jako środek nawilżający, chroniący skórę i przeciwutleniacz. Oprócz nawilżania skóry trehaloza może również chronić ważne składniki komórkowe. Może tworzyć specjalne struktury chroniące struktury molekularne przed uszkodzeniem lub zniszczeniem. Naturalne funkcje ochronne trehalozy pomagają zapobiegać uszkodzeniom skóry i włosów spowodowanym narażeniem na działanie trudnych czynników środowiskowych, takich jak promieniowanie UV, zanieczyszczenia, dym, czynniki drażniące itp. Ponadto wykazano, że trehaloza chroni fibroblasty (komórki w tkance łącznej wytwarzające kolagen) przed odwodnieniem.

Z

Zinc GluconateGlukonian cynku. Wykazuje silne działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, co sprawia, że jest cenionym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji skóry tłustej i skłonnej do trądziku. Zmniejsza ilość bakterii na powierzchni skóry, reguluje wydzielanie sebum, łagodzi podrażnienia i wspomaga regenerację. Ma działanie dezodorujące, dodawany do past do zębów i dezodorantów, usuwa nieprzyjemny zapach.

Komentarze

  1. Chyba nie miałam jeszcze żadnego kosmetyku tej marki. Skład wydaje się całkiem niezły :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę, że bym go polubiła 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Interesting product, thanks for sharing

    OdpowiedzUsuń
  4. Musiało być bardzo dobre, skoro chciało ci się tye o tym pisać ;)

    OdpowiedzUsuń
  5. Chętnie wypróbuję, zawsze mam deficyt kremów do rąk ;)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty