Błyszczyk do ust "Extreme Shine" Sugar Rush nr 106 "Essence"

Marka: Essence
Pełna nazwa: Błyszczyk do ust "Essence Extreme Shine", nr 106 "Sugar Rush"
Linia: Essence Extreme Shine
Pojemność: 5ml
Konsystencja: błyszczykowa
Opakowanie: plastikowe ze sztyftem

 

Skład

Polybutene, Octyldodecanol, Hydrogenated Polyisobutene, Silica Dimethyl Silyate, Disteardimonium Hectorite, Hydrogenated Styrene/Isoprene Copolymer, Caprylic/Capric Trigliceryde, Octyldodecyl Steaoryl Stearate, Menthol, Synthetic Fluorphlogopite, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Propylene Carbonate, Tocopheryl Acetate, Benzyl Nicotinate, Barium Sulfate, Tin Oxide, VP/Hexadecene Copolymer, Aroma (Flavor), CI 15850 (Red 6), CI 15850 (Red 7 Lake), CI 42090 (Blue 1 Lake), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).

 

Moje wnioski

 

Dziś opowiem o jednym z fajniejszych błyszczyków jaki używałam niegdyś. Dziś już aż tak go nie hołubię, aczkolwiek muszę przyznać, że swego czasu bardzo go lubiłam i zużyłam kilka opakowań (i to jest dużo, zważywszy na to, że nie przepadam za błyszczykami - zdecydowanie bardziej wolę pomadki).

Błyszczyk marki Essence jest delikatnie różowy, co widać na powyższym swatchu. Ma skrzące się drobiny, co daje ładny efekt na ustach, choć na moich nie widać jakoś bardzo tego pudrowo-różowego koloru. Powiedziałabym, że nadaje im naturalny efekt, za to ładnie je nabłyszczając. Jednak jest to sprawa indywidualna, uwarunkowana (jak wiadomo) tym, jaką mamy naszą własną czerwień wargową. Dlatego u mnie wydaje się być bardziej transparentny.

Jednym z plusów tego błyszczyka jest przyjemny, słodki zapach, a także wygodny aplikator w postaci delikatnej, ukształtowanej gąbeczki i stosunkowo nie wysoka cena.
 
Skład oceniam na taki sobie biorąc pod uwagę kilka wątpliwy substancji, aczkolwiek mnie nic nie podrażnia ani nie uczula.

W tej linii są też:
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 02 Summer Punch
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 09 Shadow Rose
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 101
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 102 Sweet Dreams
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 103 Pretty in Pink
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 105
  • Essence Extreme Shine Błyszczyk do Ust 107 Coral Glow
 
Miałyście może ten błyszczyk? A może świetnie go znacie i jest nieodzownym elementem w Waszej kosmetyczce?

  

Oceny (1-5)


Zapach: ✶✶✶✶
Skład: ✶✶
Ogólne wrażenie: ✶✶✶


Omówienie składników

A  

Aroma (Flavour) - Substancja odpowiedzialna za kompozycje zapachowe w produktach kosmetycznych.

B

Barium Sulfate - Siarczan baru, Biel barowa, Baryt. Siarczan baru występuje głównie jako środek zmętniający. Jest dodawany do transparentnych kosmetyków, by zmniejszyć przepuszczalność światła widzialnego i promieniowania UV zarówno w zapakowanym produkcie, jak i po jego aplikacji. Stosowany jest także do rozbielenia formuł kremów i emulsji. Jest substancją dodawaną do kosmetyku, by zmienić jego zabarwienie lub zabarwienie powierzchni skóry. Siarczan baru nadaje jasny, biały pigment, co sprawia, że cera wygląda na jaśniejszą, gładszą i rozświetloną. Składnik ten może także pochłaniać nadmiar wilgoci. Znajduje się w produktach mających na celu ukrycie niedoskonałości (np. w podkładach). Czasem występuje w połączeniu z dwutlenkiem tytanu, aby uzyskać efekt rozpraszania światła. Takie zastosowanie siarczanu baru zapewnia wizualny efekt zmniejszenia zmarszczek. Jest szeroko wykorzystywany w niewodnych produktach do makijażu, takich jak szminki, róże i tusze do rzęs, ponieważ pomaga przedłużyć żywotność pigmentów kosmetycznych. Może być używany w filtrach przeciwsłonecznych jako stabilizator emulsji (przedłuża czas przechowywania). Siarczan baru jest dopuszczony do stosowania we wszystkich produktach kosmetycznych. Nie wywołuje alergii i nie podrażnia skóry, jeśli jest wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem. Ze względu na nierozpuszczalność siarczan baru jest całkowicie nietoksyczny w przypadku stosowania miejscowego. Należy pamiętać, aby uważać podczas stosowania go w okolicach oczu, ponieważ może powodować podrażnienia.

Benzyl Nicotinate - Substancja antystatyczna zobojętniająca powierzchniowy ładunek elektryczny. Substancja aktywna z grupy rubefagentów, która pobudza krążenie krwi. Stosowany jest do miejscowego leczenia bólu mięśni, stawów i więzadeł. Nikotynian benzylu może być stosowany w kremach, kąpielach i emulsjach, zarówno w lekach weterynaryjnych, jak i stosowanych u ludzi.

C

Caprylic/ Capric-Triglyceride - Trójgliceryd kaprylowo – kaprynowy. Emolient tłusty, czyli substancja nawilżająca, zmiękczająca. pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody, działa wtórnie natłuszczająco.

CI 15850 (Red 6) - Czerwony barwnik, czerwień litowa. Zastosowany w pomadkach nadaje trwały kolor. Używany najczęściej do lakierów do paznokci i szminek. Może zawierać pozostałości aniliny i jej pochodnych.

CI 15850 (Red 7 Lake) - Czerwień litowa. Barwnik kosmetyczny powszechnie wykorzystywany w farbach do włosów, a także w innych kosmetykach, stosowanych, by nadać kolor skórze, paznokciom lub włosom. Zastosowany w pomadkach nadaje trwały kolor. Używany najczęściej do lakierów do paznokci i szminek. Jest czerwonym, syntetycznym barwnikiem kosmetycznym. Jest on uważany za bezpieczny składnik kosmetyków. Nie znalazł się na liście substancji szkodliwych ani alergizujących. Trzeba jednak pamiętać o tym, by stosować kosmetyki z CI 15850 we właściwym stężeniu, tj. 0,4%, i przed pierwszym zastosowaniem wykonać próbę uczuleniową. Może zawierać pozostałości aniliny i jej pochodnych.

CI 42090 (Blue 1 Lake) - barwnik kosmetyczny. Substancja barwiąca w nieutleniających produktach do farbowania włosów. Nadaje niebieski kolor.

CI 77491 (Iron Oxides)Tlenek żelaza (III). Barwnik kosmetyczny, nadaje czerwony kolor kosmetykom kolorowym i innym.

CI 77891 (Titanium Dioxide)Dwutlenek tytanu. Składnik stosowany w kosmetykach kolorowych i wszelkich, które wymagają nadania białej barwy, czy rozjaśnienia, biały pigment. Stosowany do wyrobu kremów, mleczek, past szminek i pudrów. Razem z miką wykorzystywany jest do produkcji cieni perłowych. Stosowany jako filtr słoneczny, absorbuje promieniowanie UV, dzięki czemu Zabezpiecza także częściowo kosmetyki przed utlenianiem się ich składników wrażliwych na światło oraz chroni skórę przed promieniowaniem UVA i UVB. Niestety może podrażniać skórę. Może podrażniać błony śluzowe, oczy oraz drogi oddechowe. Nie powinna być wdychana, gdy jest w formie sypkiego pudru lub aerozolu. Pomimo dopuszczenia jej w kosmetykach naturalnych, jako naturalnej alternatywy dla filtrów chemicznych i barwników syntetycznych, nie jest do końca przebadana, podejrzewana o potencjalną rakotwórczość w zastosowaniu jako filtr przeciwsłoneczny.

D

Disteardimonium Hectorite - Hektoryt disteardimonium, Hektorit modyfikowany chlorkiem stearalkonium. Substancja stabilizująca i regulująca lepkość. Stosowany w różnego rodzaju kosmetykach, zwłaszcza zawierających nierozpuszczalne pigmenty i barwniki m.in w lakierach do paznokci i podkładach do makijażu, jako dyspergator. Składnik może działać drażniąco na oczy i skórę.

H

Hydrogenated Polyisobutene - Uwodorniony poliizobuten, ciekła izoparafina. Składnik syntetyczny, polimer. Nie jest komedogenny, co oznacza, że nie zapycha porów. Substancja nie podrażnia też oczu ani skóry, można ją więc stosować w pielęgnacji cery wrażliwej czy alergicznej. Składnik o działaniu pośrednio nawilżającym. Stosowany w preparatach do pielęgnacji skóry i włosów. Ułatwia rozprowadzanie kosmetyku, zmiękcza i wygładza naskórek, tworzy warstwę okluzyjną. Wolny od olejów jest alternatywą dla przeźroczystych, nawilżających żeli. Stosowany jako substancja bazowa do błyszczyków. Stosowany w błyszczykach transparentnych, produktach do nawilżania twarzy, lotionach do ciała, olejkach do opalania, masażu oraz dla dzieci, żelach do włosów, kosmetykach kolorowych.

Hydrogenated Styrene/Isoprene Copolymer - Uwodorniony styren lub uwodorniony kopolimer styrenowo-izoprenowy to syntetyczny, wielkogabarytowy polimer, który kontroluje lepkość i tworzy film w kosmetykach i produktach higieny osobistej. Służy głównie jako środek zwiększający lepkość, zmętniający i błonotwórczy. Zwykle znajduje się w różnych preparatach kosmetycznych, takich jak produkty do opalania, kosmetyki kolorowe, zwłaszcza w sprayach do rąk i ciała, pudrach do twarzy itp.

M

MentholMentol. Mentol jest popularnie stosowany w produktach do pielęgnacji ust, ponieważ pobudza mikrokrążenie, nadając tymczasowy efekt pełności. Substancja delikatnie chłodzi wargi, wywołując przy tym przyjemne uczucie mrowienia. Mentol zapewnia skórze uczucie chłodu i świeżości, dlatego dodaje się go do produktów po opalaniu, takich jak żele, balsamy i kremy. Skutecznie łagodzi oparzenia słoneczne, sam w sobie nie niweluje bólu, ale daje wrażenie miejscowego znieczulenia. Dodatkowo słynie z właściwości przeciwzapalnych. Mentol powoduje uczucie chłodu, ale nie obniża ciepłoty ciała. Mentol nie tylko odświeża i chłodzi skórę głowy, lecz także minimalizuje ryzyko rozwoju łupieżu, egzemy i infekcji grzybiczych. Nadaje miętowy zapach kosmetykom, dzięki czemu błyskawicznie odświeża i zapewnia dodatkowy zastrzyk energii. Doskonale sprawdza się w energetyzujących mgiełkach czy żelach pod prysznic. Często jest wykorzystywany w kosmetykach dla mężczyzn, w szczególności do pielęgnacji ciała lub skóry po goleniu. Może być również obecny w piankach do golenia. Składnik ma właściwości znieczulające, antyseptyczne, odkażające, odświeżające i chłodzące. Stosowany w pastach i płynach do higieny jamy ustnej, w kremach, balsamach i żelach do ciała o działaniu chłodzącym. Jest też dodawany do maści na ból mięśni, aromatyzuje się nim chusteczki higieniczne, ponieważ udrożnia błony śluzowe, łagodzi katar. Stosowany także w przemyśle perfumeryjnym, jako składnik kompozycji zapachowych i niwelujący niepożądane zapachy. Mentol nadaje się do każdego rodzaju cery, czasami jednak powoduje alergię. Na jego obecność w kosmetykach powinny uważać osoby z cerą wrażliwą i skłonną do podrażnień. Jeśli po użyciu produktu z tym składnikiem pojawi się zaczerwienienie, swędzenie, pieczenie czy złuszczanie się naskórka, powinno się zaprzestać jego stosowania. Nadmierne przesuszanie się skóry, uczucie napięcia, obrzęk, grudki i pęcherzyki również mogą wskazywać na alergię kontaktową. Mentolu nie można stosować na uszkodzoną skórę. Należy również uważać, żeby nie dostał się do oczu.

O

OctyldodecanolOktylododekanol. Ma właściwości maskujące, neutralizuje niepożądane zapachy w kosmetyku. Pełni rolę rozpuszczalnika dla innych substancji zawartych w kosmetykach. Substancja, która poprawia rozprowadzanie preparatu na skórze i włosach. Emolient, czyli substancja zmiękczająca. Stosowana ta jest w produktach do pielęgnacji skóry, aby uczynić ją miękką i jedwabistą. Badania wykazały, że skóra na której umieszczono emolient wykazuje znacznie mniejszą utratę wody niż skóra niepodana jego działaniu. Emolient pełni rolę "opatrunku okluzyjnego" zabezpieczającego skórę przed utratą wody. Emolient naniesiony na skórę powoduje jej zmiękczenie, wygładzenie, czyniąc ją przyjemniejszą w dotyku. Działa wtórnie natłuszczająco, hamując nadmierne odtłuszczanie powierzchni naskórka. Stosowany szczególnie w produktach do ust.

Octyldodecyl Steaoryl Stearate - 12 - [(1-oksooktadecylo) oksy] oktadekanian 2-oktylododecylu, Stearynian stearoilowy oktylododecylu. Emolient tłusty, tworzy na powierzchni skóry i włosów ochronny, wygładzający i zmiękczający film, zapobiega odparowywaniu wody. Wykorzystywany w różnego rodzaju kosmetykach, w kosmetykach myjących zapobiega przesuszeniom skóry, działa renatłuszczająco. Jest także substancją poprawiającą konsystencje, właściwości aplikacyjne oraz wiążącą dla składników nierozpuszczalnych w wodzie. Kontroluje lepkość. Bezpieczne dla kobiet w ciąży. Składnik może nasilać problemy trądzikowe, niewskazany do cery tłustej ze skłonnością do powstawania wyprysków.

P

PolybutenePolibuten. Składnik plastyfikujący, wiążący i podwyższający lepkość. Najczęściej stosowany w produkcji sztyftów, pomadek, szminek, kredek do makijażu, tuszów do rzęs, emulsji do opalania z filtrami UV. Nadaje właściwości wodoodporne. Stosowany także do modyfikowania innych żywic syntetycznych, np. w produkcji opakowań, w celu nadania im plastyczności. Polybutene jest bezpieczny do stosowania w produktach kosmetycznych.

P

Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate - Tetrakis[3-(3,5-di-tert-butylo-4-hydroksyfenylo)propian] pentaerytrytolu. Stabilizator kosmetyku i przeciwutleniacz. Zapobiega lub w znacznie ogranicza szybkość zachodzenia procesu utleniania zawartych w kosmetyku składników tłuszczowych, np. niektórych cennych olejów roślinnych. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Zwalcza i neutralizuje szkodliwe działanie wolnych rodników, spowalnia procesy starzenia się skóry, wywołane np. promieniowaniem UV.

Propylene Carbonate - Węglan propylenu. Pełni rolę rozpuszczalnika i substancji wiążącej dla różnych składników, wspomaga przenikanie substancji w głąb skóry. Obniża i kontroluje lepkość. Składnik może podrażniać skórę i oczy.

S

Silica Dimethyl Silyate - Sylilan dimetylowy krzemionki, Silan. Emulgator, modyfikator reologii, pochłaniacz wilgoci. Substancja ta reguluje konsystencję masy kosmetycznej. Wpływa na to, w jaki sposób produkt rozprowadza się na skórze i włosach, jaki jest w dotyku, jak prezentuje się w postaci makijażu i jaką ma wydajność. jest składnikiem często występującym w produktach do makijażu ust. Zmniejsza osadzanie się pigmentu i zaciekanie oleju w pomadkach, a także wzmacnia efekt nabłyszczający. Jest substancją hydrofobową, więc sprawia, że makijaż nie zaciera się pod wpływem wilgoci, a ponieważ jest również emolientem, nie wysusza w tym samym czasie skóry. Wpływa nie tylko na konsystencję kosmetyków, ale także kondycjonuje skórę i włosy. Jest składnikiem bezpiecznym, dopuszczonym do użycia zarówno w produktach, które spłukuje się z powierzchni skóry, jak i takich, które pozostają na niej na dłużej, mają kontakt z błonami śluzowymi i stwarzają ryzyko połknięcia (np. szminka). Wątpliwości może jednak budzić fakt, że substancja ta znajduje się na liście wykorzystywanych obecnie w przemyśle kosmetycznym nanomateriałów.

Synthetic FluorphlogopiteMika syntetyczna. Składnik wypełniający. Kosmetyk zyskuje lekkość i bardzo dobrze się rozprowadza. Zwiększa lepkość produktu. Daje efekt rozświetlonej skóry, dlatego jest szeroko stosowany w kosmetyce kolorowej (cienie, pudry, róże). Odbija światło, przez co optycznie likwiduje widoczność zmarszczek i nierówności skóry.

T

Tin OxideTlenek cyny (II). Środek zmętniający, dodawany do produktów kosmetycznych aby uczynić je bardziej nieprzepuszczalnymi dla światła. Środek regulujący lepkość. Ułatwia złuszczanie naskórka, co wpływa na wygładzenie skóry. Jest perłowym pigmentem mineralnym. Działa przeciwzapalnie, chroni przed promieniami UV.

Tocopheryl Acetate - Octan tokoferolu. Przeciwutleniacz (antyoksydant), hamuje procesy starzenia się skóry wywoływane np. promieniowaniem UV lub dymem papierosowym. Zapewnia trwałość produktów, wydłuża ich przydatność do użycia, zabezpiecza przed powstawaniem nieprzyjemnego zapachu, zmianami barwy oraz konsystencji produktu gotowego. Ma działanie odżywcze, wzmacniające i ochronne. Poprawia także nawilżenie skóry. Jest doskonałym czynnikiem hamującym rodnikowe utlenianie lipidów w naskórku i skórze właściwej. Zapobiega powstawaniu stanów zapalnych, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych i poprawia ukrwienie skóry. Witamina E w formie estru – octanu tokoferylu, znalazła zastosowanie w kosmetykach plażowych, ze względu na zwiększoną trwałość w warunkach silnej ekspozycji na promieniowanie UV. Wykorzystywany do produkcji serum, kredek do oczu, cieni do powiek, kremów, balsamów i żeli pod prysznic. Składnik sklasyfikowany jako potencjalny alergen.

V

VP/Hexadecene Copolymer - Kopolimer winylopirolidonu i hexadecenu. Syntetyczny polimer o właściwościach filmotwórczych. Zapewnia wodoodporność preparatom przeciwsłonecznym i kosmetykom kolorowym, a także poprawia ich właściwości sensoryczne, ułatwiając rozprowadzanie. Jest doskonałym środkiem dyspergującym i zawieszającym dla filtrów nieorganicznych i pigmentów. Stosowany jest również jako stabilizator emulsji.

Komentarze

  1. jeju patrząc na skład w życiu bym go nie użyła

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. skład nie zachęca :/

      Usuń
    2. od składu trzymać się z daleka...

      Usuń
    3. Fakt, choć jak dziś sobie przejrzałam skład wody toaletowej do nowej notki o #follow by night by Joanna Krupa, to się złapałam za głowę... Aż szkoda, że taki zapach a taki skład :o

      Usuń
  2. Fajnei że ladnie pachnie i sie prezentuje na ustach

    OdpowiedzUsuń
  3. Lubię takiego typu błyszczyki, ostatnio polubiłam kosmetyki do makijażu z tej marki ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tej marki swego czasu zużyłam sporo opakowań ich eylinera:

      https://kosbeautybook.blogspot.com/2022/05/wodoodporny-eyeliner-w-pynie-essence.html

      Usuń
  4. Nie znam. Ten kolor mógłby być dla mnie za jasny. Ogólnie błyszczyki zaczęłam lubić. Kiedyś kojarzyły się bardzo niekomfortowo bo często sklejały usta. Teraz powstają coraz lepsze :)

    OdpowiedzUsuń
  5. ja stawiam na pomadki, ale ten błyszczyk wydaje się być ciekawy

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty